Wyzwania Akademii Pasji

12.03.2020

Podejmij wyzwanie Akademii Pasji, codziennie zaczynając od poniedziałku 16 marca wezwiemy Was do artystycznego zadania!
Czekają na Was zadania przygotowane przez naszych instuktorów z dziedzin szycia, plastyki i muzyki.

Szukajcie zadań w Aktualnościach na stronie Akademii Pasji, oraz na Facebooku.

Najbardziej aktywnych uczestników nagrodzimy niespodzianką!

Dzień 1 - Zadanie Plastyczne
Dziś kanapek do szkoły nie będzie. Jak już pewnie wiecie kanapki zjecie prosto z talerza, więc ich chowania do plecaka nie będzie. Materiał do ich pakowania pozostał w kuchennej szafce, ale dziś wystąpi w roli głównej naszego zadania - mowa o Folii aluminiowej.
Zapraszamy Was do stworzenia z tego materiału fantazyjnych rzeźb - ludzików, zwierzątek,czy innych tworów dziecięcej fantazji. W zdaniu będziemy zwijać, układać, wycinać. Czekamy na zdjęcia Waszych realizacji w komentarzu posta (Facebook) lub pod wysłane na adres mailowy akademia.pasji@gmail.com

Dzień 2 - Zadanie pobudzające wyobraźnię
Podwyższamy poprzeczkę! Dziś zadanie przygotowała dla Was pani Zosia - nasza instruktorka zajęć rozbudzających wyobraźnię - Imagolandia i Literkowo-kolorowo.

Dziś wyruszymy w podróż bardzo daleką, bo aż kosmiczną!

Odkryjcie planety Układu Słonecznego - czy już potraficie je wymienić?
Zbudujcie niezawodny pojazd w kosmiczne przestworza, stworzony z elementów wokół Ciebie - pobudź wyobraźnię, bo może krzesło, koc, czy pudło staną się solidną konstrukcją. Po zbudowaniu pojazdu nie zapomnijcie się nim pochwalić!
Odziejcie skafandry oraz kaski astronautów i wyruszcie na spotkanie z mieszkańcami innych planet
Jako wielcy odkrywcy udokumentujcie swoje wrażenia na rysunku
Pamiętajcie o bezpiecznym lądowaniu!

Czekamy na zdjęcia Waszych realizacji w komentarzu posta (Facebook) lub pod wysłane na adres mailowy akademia.pasji@gmail.com

Dzień 3 - Szyjemy laleczki
Dzisiejsze wyzwanie przygotowała dla Was pani Iwonka - nasza instruktorka zajęć Szycia dla dzieci, młodzieży i Kursów dla dorosłych oraz prowadząca pracownię krawiecką Pracownia MF

Czas na wietrzenie szaf i szafek kuchennych, z pewnością znajdziecie tam wszelkie potrzebne materiały do dzisiejszego zadania! Zobaczcie jak z prostych materiałów można uszyć uroczą lalkę, czy też swojego ulubionego bohatera bajki. Zadanie jest trzecim z naszego cyklu wyzwań. Na koniec wytypujemy najbardziej aktywnych i kreatywnych uczestników, którzy otrzymają nagrody - niespodzianki.
Czekamy na zdjęcia Waszych realizacji w komentarzu posta (Facebook) lub pod wysłane na adres mailowy akademia.pasji@gmail.com

Dzień 4 - Sensoryka
Dzisiejsze wyzwanie przygotowała dla Was pani Daria - nasza czarodziejka zajęć dla maluszków, która wie doskonale czym są Zabawy z Sensem  - prowadząca zajęcia Sensoplastyka® , Zaczytajki czy Pomysły na Zmysły

Dzisiejsze zadanie pobudzi dzieci sensorycznie oraz zadziała na wyobraźnię. Skierowane jest do dzieci młodszych, ale z powodzeniem zainteresuje także starszych uczestników wyzwania. Dziś stworzymy pudełko sensoryczne z użyciem różnych materiałów znalezionych w domu oraz na dworze. Pamiętajcie, że w tym szczególnym czasie wychodząc na spacery zachowujemy szczególną ostrożność!
Stwórzcie zagrodę, plac zabaw, makietę, minipark czy inne światy, które tylko zna Wasza wyobraźnia.
Poszukajcie materiałów wokół siebie i zbudujcie przestrzeń dla małego bohatera.

Dzień 5 - Muzyka

Zapraszamy do wyzwania dla prawdziwych detektywów!
Dzisiejsze zadanie przygotowała dla Was pani Bogusia - instruktorka zajęć muzycznych - Nauki ŚpiewuGry na fortepianie, a śród maluszków rozbudzająca pasję i uwrażliwienie muzyczne na zajęciach Rytmiki.
Zadanie jest skierowane do wszystkich, którzy lubią rozwiązywać zagadki, są bardzo dociekliwi i mają nienaganny słuch. Spróbujcie zamienić się w domowych detektywów i zlokalizować przesłane przez nas pliki dźwiękowe. Jesteśmy pewni, że większość z nich ukryła się również w różnych zakątkach Waszych domów. Zachęcamy Was do bliższego przyjrzenia się Waszej kuchni, łazience, a może pokoju? Co odnajdziecie w domowych zakamarkach, kącikach i na ścianach?

Czekamy na Wasze prace plastyczne lub listy odnalezionych sprzętów domowych. Na odpowiednie urządzenia mają Was naprowadzić przygotowane przez nas pliki dźwiękowe. A zatem, załóżcie czapki, weźcie torby, ołówki, karki do zapisków i zaczynamy poszukiwania. Czas START!!!

Dzień 6 - Kulinarne
Dzisiejsze zadanie polega na stworzeniu pysznego deseru!
Łyżki, widelce, miseczki, patelnie i garnuszki w dłonie!
Czekamy na Wasze autorskie przepisy mili kucharze!
W Waszych kuchennych szafkach na pewno znajdziecie coś, z czego wyczarujecie coś pysznego!

Dzień 7  - Origami
Po niedzielnej przerwie zapraszamy Was do wielkiego wyzwania!
Dzisiejsze zadanie przygotował dla Was pan Darek, nasz specjalista od gier planszowych, a prywatnie fan twórczości w skali mikro. Dziś zamienicie się w konstruktorów i architektów!
Dzisiejsze zadanie polega na stworzeniu własnej budowli oraz zestawu "cegiełek" metodą origami!
Przygotujcie nożyczki, stare kartki A4 i do dzieła!Dzień 8  - Plastyka
Dzisiejsze wyzwanie przygotowała dla Was pani Karolina - jak już się pewnie domyślacie będzie brudno, bo plastycznie.
Tak, będziemy malować!
Zanim jednak weźmiecie pędzle i farby w dłoń musicie znaleźć odpowiednio inspirujący obrazek lub zdjęcie, który da początek Waszej pracy.
Etap na dziś - przeszukajcie stare, kolorowe gazety i wytnijcie z nich zdjęcie, którego dalszy ciąg domalujecie.

 

Dzień 9 - Etnodesign
Dziś wyruszymy w podroż kulturową wraz z Ekodesign. Przedstawimy Wam tutorial stworzenia ciekawej ozdoby do wnętrza - zawieszki, której pochodzenie jest bardzo dalekie. Mowa o Ojos de Dios - czyli "oczka boga" - amuletu używanego w dawnych kulturach pierwotnych Ameryki Środkowej. Dziś używamy jako ozdoba do wnętrz i swoisty łapacz snów. Zadanie wymaga od Was zręczności i precyzji. Czy podejmiecie wyzwanie?

Powrót do listy
Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję