Warsztaty rękodzielnicze

Warsztaty rękodzielnicze

Opis zajęć

W odpowiedzi na rosnącą potrzebę działania w oderwaniu od codzienności komputerowej stworzyliśmy kurs dla młodzieży i dorosłych przybliżający najpopularniejsze techniki rękodzielnicze. Każdego dnia odbedzie się spotkanie z inną techniką, a efektem prac będą piękne i praktyczne przedmioty. W programie: Szydełkowe kosze, Makrama na kole, Filcowe breloki, Haft, Tkane makatki.
Zapraszamy do twórczego spędzania ferii w Akademii Pasji.

Zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-18.00 dla młodzieży od 10 lat oraz dorosłych.

PROGRAM
DZIEŃ 1 TKANE MAKATKI
DZIEŃ 2 FILCOWANIE
DZIEŃ 3 SZYDEŁKOWANIE
DZIEŃ 4 MAKRAMA
DZIEŃ 5 SUTASZ / HAFT

 

 

Grupa 10 + lat, zajęcia w godzinach 15:00-18:00
TURNUS TERMINY Wolne miejsca
I 5.07-9.07.2021 TURNUS ZAKOŃCZONY
II 26.07-30.07.2021

Turnus odwołany

III 9.08-13.08.2021

Turnus odwołany

IV 23.08-27.08.2021 Zbieramy zapisy!

Tkactwo - Na pierwszym spotkaniu poznamy tradycyjne tkactwo na ramie. Stworzymy modną dekorację ścienną, nauczymy się zakładać osnowę i “malować” fantazyjne wzory włóczkowym wątkiem.

Filcowanie - Prosta technika tworzenia różnych przedmiotów od płaskich obrazów po formy przestrzenne za pomocą wełny czesankowej i specjalnej igły. Technika ta nie wymaga specjalnych umiejętności daje duże poczucie satysfakcji i odprężenia. 

Makrama - dawna technika wiązania sznurków bez użycia igły. Jej obecna popularność wróciła wraz z modą na styl boho. Na spotkaniu nauczymy się podstawowych splotów i stworzymy ozdobę ścienną wpisaną w obręcz.

Sutasz - Efektowna technika ozdabiania strojów ludowych oraz mundurowych, której urok dostrzegli twórcy biżuterii. Na naszym spotkaniu stworzymy własny naszyjnik z dbałością o właściwą technikę układania plecionki.

Szydełkowanie - Spotkanie obejmuje naukę obsługi narzędzia oraz  podstawowego ściegu wykorzystywanego w szydełkowaniu. Na ostatnim spotkaniu naszego kursu stworzymy praktyczne koszyki z grubego sznurka.


Kurs przeznaczony dla młodzieży i dorosłych, zapewniamy wszystkie materiały, kameralną grupę (do 8 osób), naukę i opiekę pod okiem wykwalifikowanych instruktorów oraz zimne i ciepłe napoje dla uczestników.
Zajęcia odbywają się w godzinach 15.00-18.00

Dodatkowe opcje:

Obiad w siedzibie Akademii Pasji 20 zł / Dzień 100 zł / Turnus
Zajęcia świetlicowe 7:30-18:00 30 zł / Dzień 150 zł / Turnus
Śniadania (9:00) i podwieczorki (ok. 16:00) w siedzibie Akademii Pasji 12 zł / Dzień 60 zł / Turnus

 

Zapraszamy do zapoaznania się z pełną ofertą naszych letnich kursów dla dzieci, młodziezy oraz dorosłych: LINK

REGULAMIN
KARTA UCZESTNIKA
CENNIK
HARMONOGRAM KURSÓWPROCEDURY ORGANIZACJI LETNICH KURSÓW W AKADEMII PASJI

Prowadzący

Iwona Skibińska

Iwona Skibińska

Projektantka mody, scenograf, krawcowa.
W 2010 roku uzyskała dyplom Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na Wydziale Wzornictwa w specjalności Projektowanie Ubioru.
Absolwentka Podyplomowej Szkoły Pedagogicznej.

Jej ogromna pasja oraz wykształcenie artystyczne powoduje chęć tworzenia rzeczy niebanalnych, wyróżniających się, choć często prostych w formie.
Styl projektantki najlepiej wyraża nazwa autorskiego projektu My freedom, którego realizację rozpoczęła w 2012 roku, projektując i szyjąc odzież „oversize”.

Wcześniej, od 2005 do 2011 roku prowadziła własną Pracownię Krawiectwa Miarowego Studio Issaria, projektując i szyjąc suknie ślubne, stroje do reklam telewizyjnych oraz stroje sceniczne dla znanych postaci ze świata artystycznego (śpiewaków, aktorów, tancerzy). Od 2012 roku pracowała w Atcon Studio realizując indywidualne projekty.

Obecnie prowadzi własne studio projektowe Pracownia MF, w której realizuje ideę My freedom, my fashion (siedziba II piętro Akademii Pasji).
Z ogromną pasją prowadzi warsztaty szycia dla osób dorosłych i dzieci.

Karolina Piela

Karolina Piela

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona, dyplom magistra sztuki w specjalności architektura uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dodatkowe doświadczenia uzdobywała na wydziale Projektowania Tkaniny i Ubioru łodzkiej Akademii Sztuk Pięknych.  W 2013 ukończyła Studium Pedagogiczne przy Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną. Działania w kierunku edukacji artystycznej podejmuje od 2014 roku począwszy od nauczania plastyki w szkołach podstawowych przez nauczanie malarstwa oraz specjalności artystycznych (reklama wizualna, scenografia) w Liceum Plastycznym im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi. W Akademii Pasji prowadzi zajęcia malarstwa oraz rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapisz się

Cena zajęć

549 zł / turnus

Terminy zajęć

Grupa 10 + lat

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję