Warsztaty archeologiczne

Warsztaty archeologiczne

Opis zajęć

NOWOŚC W AKADEMII PASJI!!!

Warsztaty archeologiczne to wspaniała sensoryczna lekcja historii dla dzieci, podczas której będziemy oglądać przedmioty z przeszłości, jak również dotykać zabytki oraz surowce, z których zostały wykonane. Będziemy słuchać starożytnych dźwięków - tych wydawanych przez prehistoryczne instrumenty, jak i tych, które towarzyszyły wykonywaniu codziennych czynności. Niejednokrotnie poczujemy także zapach rozpalanego przy pomocy prehistorycznego sprzętu ognia czy zapach przepalonej w ognisku gliny. Poznamy smaki tamtych czasów, odtwarzając starożytne przepisy kulinarne.

Nasze warsztaty są bardzo dynamiczne. Podczas jednego spotkania poświęcamy się licznym, zróżnicowanym aktywnościom. Możemy nie tylko ulepić garnek z gliny, ale także rozpalić pradawny ogień i smakować potrawy z odległej przeszłości!
Zapraszamy na nowe cykliczne warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Tematy zajęć: 

  • Z WIZYTĄ NA WYKOPALISKACH - 23.03.2024
    Podczas zajęć przyjrzymy się pracy archeologa, poznamy ważne dla niego naukowe terminy oraz weźmiemy udział w prawdziwych wykopaliskach (z piachem i łopatami włącznie!). Skupimy się na wykopanym artefakcie, mierząc i ważąc go specjalnymi przyrządami, a także będziemy sklejać w całość zniszczone zabytki!
  • JABA DABA DUUU! - EPOKA KAMIENIA - 11.05.2024
    Podczas zajęć dowiemy się co dzisiejsza nauka może powiedzieć o najdawniejszych dziejach ludzkości. W czasie warsztatów zobaczymy między innymi jak wykonywano krzemienną broń i jak działały prahistoryczne wiertarki, rozpalimy pradziejowy ogień, stworzymy wydmuchiwane malowidło jaskiniowe oraz wykonamy pradawną biżuterię!

  • STAROŻYTNY EGIPT - wrzesień  2024 r.

Opis: warsztatyarcheologiczne.pl

 

*Uczestnik zgłaszając się na warsztaty, automatycznie akceptuje Regulamin warsztatów.

Prowadzący

Archeologiczne Warsztaty.pl

Archeologiczne Warsztaty.pl

Jesteśmy archeologami, absolwentami Uniwersytetu Warszawskiego. Poznawaniu przeszłości poświęciliśmy kawał naszego życia. Spędziliśmy wiele miesięcy na badaniach wykopaliskowych, pomieszkiwaliśmy w archeologicznych rezerwatach, braliśmy aktywny udział w projektach i konferencjach naukowych. Od początku naszej przygody z archeologią zajmujemy się edukacją Dużych i Małych. Jeszcze w czasie studiów kierowaliśmy działaniem kilku organizacji studenckich, gdzie z pasją oddawaliśmy się popularyzacji nauki. Postanowiliśmy jednak iść o krok dalej. Nasze doświadczenia z opowiadaniem o przeszłości doprowadziły nas do stworzenia własnego, autorskiego programu zajęć. Teraz, już jako zawodowi archeolodzy i edukatorzy, dalej pragniemy dzielić się naszą wiedzą z innymi.

Zapisz się

Cena zajęć

120 zł / 90 min. 
 

Terminy zajęć

Warsztaty 1 x w miesiącu 
Godz. 10:00-11:30, Grupa 6-12 lat

Najbliższe terminy:
11.05.2024 Jaba daba duuu! Epoka kamienia
09.2024
Starożytny Egipt
 

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję