Umuzykalnienie

Umuzykalnienie

Opis zajęć

Zajęcia umuzykalniające to zajęcia dla dzieci, które lubią śpiewać, tańczyć oraz bawić się przy muzyce, a także pragnące wkrótce rozpocząć przygodę z nauką gry na instrumencie.

Zajęcia mają na celu rozwijanie poczucia rytmicznego, tonalnego, a także usprawnianie koordynacji ruchowej. Na zajęciach dzieci poznają wiele ciekawych piosenek, do których będą akompaniować na instrumentach perkusyjnych, zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami melodyczno-rytmicznymi oraz będą mogły wyrazić swoją ekspresję za pomocą improwizacji ruchowej do muzyki różnych gatunków. 

Cel zajęć:
- Wykorzystanie aktywnych form kontaktu z muzyką
- Kształtowanie poczucia rytmu i świadomości ruchowej
- Wyzwalanie ekspresji i kreatywności
- Uwrażliwienie, pobudzenie emocji i radości

Korzyści:
- Kontakt z muzyką klasyczną
- Rozwój motoryczny
- Wzbudzenie wrażliwości na sztukę

Na zajęciach obowiązuje zmiana obuwia, należy zabrać ze sobą skarpetki antypoślozgowe.

W celu uzgodnienia terminu zajęć prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny lub mailowy.

Prowadzący

Bogumiła Dziel-Wawrowska

Bogumiła Dziel-Wawrowska

Doktor Nauk Muzycznych (2021 UMFC), absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie śpiewu prof. Jadwigi Rappé (2004) oraz Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (2013). Na scenie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów, wcielając się w rolę Hrabiny w „Weselu Figara” W. A. Mozarta. Od tego czasu regularnie występuje w spektaklach teatralnych i galach koncertowych w kraju i za granicą (Niemcy, Austria, Holandia, Luxemburg, Szwajcaria, Francja, Czechy, Dania, Szwecja, Białoruś, Izrael, Palestyna, Kanada). Istotnym polem działalności artystki jest interpretacja i badania nad muzyką polską, którą stara się od wielu lat przybliżać publiczności pełniąc funkcje: prezesa Fundacji im. Zygmunta Noskowskiego oraz dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyczne przestrzenie” w Wielkopolsce. W Akademii Pasji prowadzi zajęcia gry na fortepianie, śpiewu i emisji głosu.

Magdalena Rucińska-Grabowska

Magdalena Rucińska-Grabowska

W 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i od tego samego roku jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie wykonuje zarówno utwory oratoryjno-kantatowe jak i pierwszoplanowe partie operowe w dziełach W.A. Mozarta. W 2008 roku rozpoczęła współpracę solistyczną z Krakowską Operą Kameralną, od wielu lat koncertuje w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, biorąc udział w corocznych Koncertach Wielkopostnych w Salach Redutowych. Występuje w ramach Festiwali Mozartowskich organizowanych przez Warszawską Operą Kameralną, a także w przedstawieniach sezonowych i koncertach teatru. Bierze udział w Letnich Festiwalach Operowych Krakowskiej Opery Kameralnej, Cracovia Sacra i wielu innych wydarzeniach artystycznych.

Zapisz się

Cena zajęć

90 zł / 30 min. - zajęcia cykliczne indywidualne
 

Terminy zajęć

PONIEDZIAŁEK
12:00-20:00 - Lekcje indywidualne

WTOREK
12:00-20:00 - Lekcje indywidualne

ŚRODA
8:00-14:00 - Lekcje indywidualne

CZWARTEK
12:00-20:00 - Lekcje indywidualne

PIĄTEK
12:00-18:00 - Lekcje indywidualne

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję