Ukulele

Ukulele

Opis zajęć

Nauka gry na instrumencie poprawia koncentrację, pamięć, uczy wytrwałości i systematyczności. Jest wielką przyjemnością i wspaniałym hobby dla każdego. 

Ukulele mały instrument- ogromna popularność!
Instrument kojarzony z wakacjami, palmami i słońcem. Hawajska „mała gitarka”, która po wielu latach zapomnienia nabiera nowego blasku. Prosta budowa i tylko 4 struny, dzięki którym możemy zagrać każdą piosenkę. Już w kilkanaście minut można opanować podstawowe akordy i proste bicie. Niewielkie rozmiary pozwalają na zabranie ukulele w każde miejsce: na ognisko, w góry, na plażę i do samolotu. Mistrzem ukulele jest Jake Shimabukuro, którego warto posłuchać, aby zachwycić się tym malutkim instrumentem.

Na zajęciach nauczysz się akordów i schematów bicia, jak również wielu bardzo znanych piosenek m.in. Dance Monkey, I feel good, Waka Waka, Don't worry be happy.

Minimalny wiek uczestnika zajęć nauki gry na ukulele to 6 lat, dzieci młodsze zapraszamy na zajęcia umuzykalnienia.

Cel zajęć:
- Nauka gry na ukulele (nauka nut, akordów, tabulatury)
- Wspomaganie rozwoju intelektualnego
- Rozwój wrażliwości muzycznej

Korzyści:
- Poprawa koncentracji, cierpliwości, systematyczności i wytrwałości
- Kontakt z muzyką klasyczną i współczesną
- Możliwość wyboru własnych utworów (dopasowane do umiejętności ucznia)
- Zaprezentowanie swoich umiejętności na cyklicznych koncertach.
 

W celu uzgodnienia terminu zajęć oraz przesłuchania prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny lub mailowy.
Uczniowie posiadający własny instrument proszeni są o przyniesienie go na przesłuchanie.

 

Prowadzący

Aleksandra Sapok

Aleksandra Sapok

Aleksandra Sapok, 18.06.1993, naukę gry na gitarze klasycznej rozpoczęła w wieku ośmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, w klasie dra Franciszka Wieczorka. W 2016 ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Ryszarda Bałauszki. W czerwcu tego roku będzie bronić tytuł magistra na tej samej uczelni. W roku 2017, wzięła udział w Programie Erasmus, dzięki któremu doskonaliła swoje umiejętności w klasie prof. Francisco Berniera w Conservatorio de Manuel Castillo w Sewilli, Hiszpania.

Oprócz działalności konkursowej, Aleksandra promuje swój kunszt wykonawczy na wielu scenach w Polsce oraz poza jej granicami. Brała udział w wielu ciekawych projektach, m.in.: zaproszona została do wykonania recitalu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego w Energodar (Ukraina), gdzie również była członkiem jury konkursu. Koncertowała z Rybnicką Filharmonia pod dyr. Mirosława Jacka Błaszczyka, występowała w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, zaproszona została do wykonania premierowych utworów podczas finału Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Bairda, czy wielokrotnie prezentowała swoją grę w Łazienkach Królewskich w Warszawie

 

Zapisz się

Cena zajęć

180 zł / lekcja 60'
135 zł / lekcja 45'
90 zł / lekcja 30'

Terminy zajęć

PONIEDZIAŁEK
12:00-20:00 - Lekcje indywidualne
ŚRODA 
12:00-20:00  - Lekcje indywidualne

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję