Szydełkowanie / Druty

Szydełkowanie / Druty

Opis zajęć

Kurs szydełkowania jest dla każdego, bez względu na poziom wiedzy i umiejętności, bez względu na płeć. Każdy pracuje w dogodnym dla siebie tempie, ucząc sie tego czego chce. Każdy przychodzi na zajęcia z oczekiwaniami, że za jakiś czas zrobi konkretną wymarzoną rzecz i tego się uczy, a gdy brak Ci pomysłu, zainspiruj się naszymi zagadnieniami tematycznymi.

TERMINY SPOTKAŃ 2022
Luty 19.02.2022
Marzec 12.03.2022
Kwiecień 9.04.2022
Maj 14.05.2022Aby poznać podstawy każdego z tematów wystarczą 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć. Spotykamy się cyklicznie, potraktuj kolejne spotkania jako rozwój w siebie, bo tym są nasze spotkania - często mają elementy coachingu, tutoringu.


Rok 2022 to wyzwania szydełkowe, ruszamy z Rocznym Kocem Temperaturowym!

Czym jest koc temperaturowy? To tworzenie spersonalizowanego koca / pledu / narzuty na podstawie codziennej temperatury na dworze. Każdej temperaturze przypisaliśmy odpowiedni kolor, masz do wyboru dwa schematy. Codziennie wykonujesz 1 mały element lub raz w tygodniu z całego tygodnia.

Dla kogo jest wyzwanie koca temperaturowego? Dla małych i dużych - uczy systematyczności i konsekwencji w działaniu do celu. Poprzez szydełkowanie można nabyć kompetencji oragnizacji siebie w czasie. Wyzwanie skierowane jest zarówno dla osób, które nigdy wcześniej nie szydełkowały, ale również dla osób który już znają podstawy. 

Ruszamy 01 stycznia 2022 r. - od mierzenia temperatury :) Możesz dołączyć wciąż do wyzwania!

Dołącz do wyzwania podczas naszych spotkań:
Podejmując wyzwanie otrzymujesz niezbędny pakiet do realizacji wyzwania:

- 11 sztuk motków włóczki (100% turecka bawełna) + paleta kolorów (próbnik z opisem temperatury / nr koloru) do dalszych zakupów
- szydełko 
- schemat realizacji koca - (2 schematy do wyboru)
- comiesięczna wysyłka miesięcznego kalendarza do notowania temperatur 
- wsparcie merytoryczne instruktora na zajęciach stacjonarnych (w cenie pakietu dwa spotkania) w Akademii Pasji lub udział w zajęciaciach zdalnych (w cenie pakietu sześć spotkań)
- dedykowaną grupę FB 
- wsparcie motywacyjne przez cały czas trwania wyzwania - 365 dni!

Plan realizacji wyzwania - wsparcie na zajęciach stacjonarnych Akademii Pasji:
- 19.02.2022 -12:30-15:30 (stacjonarne) - Zapoznanie się z ideą koca temperaturowego, dla nowych uczestników zajęć szydełkowania - nauka szydełkowania, odczytywania schematu - wyzwanie na 365 dni

Spotkania odbywać się będą cały rok: stacjonarnie oraz zdalnie. Cel spotkań - Kontynuacja pracy nad kocykiem, łączenie elementów wybranego schematu, poszukiwanie metod usprawnienie pracy

Spotkania stacjonarne realizowane są również w ramach uczestnictwa w comiesięcznie planowanych warsztatach szydełkowania w Akademii Pasji


Przykładowe tematy innych warsztatów:

Wyposażenie mieszkania – szydełkowe art meble - temat podstawowy składa się z III spotkań.
- Spotkanie I obejmuje naukę podstawowych ściegów wykorzystywanych do tworzenia akcesoriów stanowiących wyposażenie mieszkań oraz poznanie materiałów z jakich należy wykonywać produkty.
- Spotkanie II bitwa na poduszki – wykonujemy różnego rodzaju poduszki ze schematów.
- Spotkanie III  dywany, dywaniki, chodniki.

Kontynuuj naukę
- Spotkanie IV-VI zwieńczenie ciężkiej pracy – mój pierwszy PUF! lub inny indywidualny projekt

Sztuka użytkowa – szydełkowe deco house 
- Spotkanie I to zajęcia, obejmujące naukę podstawowych ściegów, wykorzystywanych do tworzenia ozdób do domu
- Spotkanie II – koszyczki na drobiazgi, organizery
- Spotkanie III – lampiony, podstawki

Szydełkowe okna – firany, zazdrostki, ozdoby na okna, dream 
- Spotkanie I to zajęcia, obejmujące naukę podstawowych ściegów, wykorzystywanych do tworzenia firanek, zazdrostek oraz poznanie materiałów z jakich należy wykonywać produkty jak i nauka czytania schematów.
- Spotkanie II – pierwsza firanka koronkowa
- Spotkanie III – dream catcher na okno 
- Kolejne spotkania IV-VI to nauka ściegu filet do tworzenia zazdrostek i tworzenie indywidualnych projektów. Ścieg filet wykorzystywany tez jest do obrusów oraz odzieży!

Odzież na szydełku - bądź kreatorem mody
- Spotkanie I to zajęcia, obejmujące naukę pobierania pomiarów, aby wykonać sukienkę czy bluzkę oraz podstawowych ściegów w szydełkowaniu.
- Pozostałe 2 spotkania to kompleksowe wykonanie jednego do wyboru produktu odzieżowego: bluzki, topu, sukienki, spódnicy.

Szydełkowanie dla młodych mam 
To kurs skierowany dla młodych mam, które chciały wykonać niesamowite ubranka i nie tylko dla swoich pociech. Aby poznać podstawy wystarczą 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć.
- Spotkanie I to zapoznanie się z podstawowymi ściegami szydełkowymi.
- Spotkanie II – kocyk i poduszka dziecięca
- Spotkanie III – dywanik dla dziecka
- Spotkanie IV - VI wyższa szkoła, czyli maskotki Amigurumi dla dzieci

Nauka robienia na drutach
Kurs skierowany jest dla osób które nigdy nie robiły na drutach lub znają podstawy. Aby je poznać lub rozwinąć, wystarcza tylko 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć.
- Spotkanie I - oczka prawe, lewe i proste kombinacje we wzorach
- Spotkanie II - pobieranie miary na odzież wykonaną na drutach
- Spotkanie III - krok dalej, robimy warkocze.
Zachęcamy do kolejnych zajęć, aby uzupełnić umiejętność robienia na drutach, warto połączyć ją z szydełkiem. Tworzy stworzysz unikatowe rzeczy.
 

TERMINY SPOTKAŃ 2022
Luty 19.02.2022
Marzec 12.03.2022
Kwiecień 9.04.2022
Maj 14.05.2022Zajęcia indywidualne
Terminy oraz program ustalane indywidualnie


Jesteś naszym uczestnikiem warsztatów szydełkowania i korzystasz z mediów społecznościowych?
Dołącz do naszej grupy, pokazuj swoje prace, inspiruj się i korzystać z pomocy.
UWAGA: grupa przeznaczona jest tylko dla naszych uczestników warsztatów stacjonarnych - Szydełkowy Klub Akademii Pasji na Facebooku

 

Prowadzący

Dagmara Mandat

Dagmara Mandat

Jest wykładowcą na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, wdrożeniowiec i koordynator e-learningu akademickiego w Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego, trener Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli,  obecnie jest Dyrektorem w Regionalnym Ośrodku Edukacji w Warszawie, nadzorując działania Szkół Artystycznych. Jako dydaktyk była obecna w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Akademii Obrony Narodowej, Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Jest założycielką Szydełkowego Raju. Szydełkuje wszędzie na przemian z drutami, z pod których wychodzą unikatowe rzeczy. Nie robi dwóch takich samych projektowych na drutach i szydełku. Tworzy indywidualne projekty na zamówienia i z przyjemnością dzieli sie wiedza i doświadczeniem z kursantkami.

Szydełkować zaczęłam, gdy miałam jakieś 10 lat. Moja mama była osobą, która potrafiła prawie wszystko, co mogły obejmować prace artystyczne: robiła na drutach, haftowała obrazy ściegiem krzyżykowym, realizowała się dekorując stół, potrawy, malowała witraże, robiła biżuterię ze sznurkówi wiele innych czasem dziwnych rzeczy, które można uznać rękodziełem. Robiła bardzo często coś z niczego. Ta jej wszechstronność denerwowała mnie tak bardzo, że na przekór jako 10-latka nauczyłam się sama z książek, tego czego moja mama nie potrafiła, czyli szydełkowania oraz haftu richelieu. Była dumna bo to był mój indywidualizm. Dziś gdy słyszę od najbliższych, że dar ten mam od mamy, mówię przewrotnie: nie, to Mama ma to po mnie :)

Szydełkować może każdy! Bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania i predyspozycje. Najważniejsze są tu chęci i wiara w siebie. Ja wierzę w każdego kursanta, jako dydaktyk wiem jak jest to ważne i te lata praktyki pokazują mi wcią, jak osoby, które na starcie chciały się poddać, dziś tworzą piękne szydełkowe rzeczy, które mogę nazwać dziełami. Każda nowa duszyczka, która pokochała szydełko i realizuje się z nim, jest moim sukcesem i powoduje, że uczę innych z jeszcze większą pasją.

Dlatego mogę mówić za Thomasem Edisonem "Nie przepracowałam ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko co robię to jest przyjemność."

Zapisz się

Cena zajęć

Zajęcia stacjonarne

150 zł - jednorazowo
390 zł - karnet 3 spotkań (przy wpłacie jednorazowej za cały kurs do wykorzystania w ciągu 6 miesięcy)
123 zł - godzina zajęć indywidualnych
380 zł - Pakiet Kocyk Temperaturowy 
 

Zajęcia on-line (godzina dydaktyczna)

65 zł - jednorazowo 
165 zł - karnet 3 spotkań (przy wpłacie jednorazowej za cały kurs do wykorzystania w ciągu 2 miesięcy)
123 zł - godzina zajęć indywidualnych
380 zł - Pakiet Kocyk Temperaturowy + koszty wysyłki 

Terminy zajęć

Spotkania stacjonarne: druga sobota w miesiącu

SOBOTA, godz. 12:30 - 15:30
Najbliższy termin:  19 lutego 2022
Kolejne terminy: 19 marca 2022, 9 kwietnia 2022, 14 maja 2022

Zajęcia zdalne, webinar on-line: wtorki - dwa razy w miesiącu, co dwa tygodnie

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję