Szydełkowanie / Druty

Szydełkowanie / Druty

Opis zajęć

Kurs szydełkowania jest dla każdego, bez względu na poziom wiedzy i umiejętności, bez względu na płeć. Każdy pracuje w dogodnym dla siebie tempie, ucząc sie tego czego chce. Każdy przychodzi na zajęcia z oczekiwaniami, że za jakiś czas zrobi konkretną wymarzoną rzecz i tego się uczy, a gdy brak Ci pomysłu, zainspiruj się naszymi zagadnieniami tematycznymi.

Aby poznać podstawy każdego z tematów wystarczą 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć. Spotykamy się cyklicznie, potraktuj kolejne spotkania jako rozwój w siebie, bo tym są nasze spotkania - często mają elementy coachingu, tutoringu.

Przykładowe tematy warsztatów:

Wyposażenie mieszkania – szydełkowe art meble - temat podstawowy składa się z III spotkań.
- Spotkanie I obejmuje naukę podstawowych ściegów wykorzystywanych do tworzenia akcesoriów stanowiących wyposażenie mieszkań oraz poznanie materiałów z jakich należy wykonywać produkty.
- Spotkanie II bitwa na poduszki – wykonujemy różnego rodzaju poduszki ze schematów.
- Spotkanie III  dywany, dywaniki, chodniki.

Kontynuuj naukę
- Spotkanie IV-VI zwieńczenie ciężkiej pracy – mój pierwszy PUF! lub inny indywidualny projekt

Sztuka użytkowa – szydełkowe deco house 
- Spotkanie I to zajęcia, obejmujące naukę podstawowych ściegów, wykorzystywanych do tworzenia ozdób do domu
- Spotkanie II – koszyczki na drobiazgi, organizery
- Spotkanie III – lampiony, podstawki

Szydełkowe okna – firany, zazdrostki, ozdoby na okna, dream 
- Spotkanie I to zajęcia, obejmujące naukę podstawowych ściegów, wykorzystywanych do tworzenia firanek, zazdrostek oraz poznanie materiałów z jakich należy wykonywać produkty jak i nauka czytania schematów.
- Spotkanie II – pierwsza firanka koronkowa
- Spotkanie III – dream catcher na okno 
- Kolejne spotkania IV-VI to nauka ściegu filet do tworzenia zazdrostek i tworzenie indywidualnych projektów. Ścieg filet wykorzystywany tez jest do obrusów oraz odzieży!

Odzież na szydełku - bądź kreatorem mody
- Spotkanie I to zajęcia, obejmujące naukę pobierania pomiarów, aby wykonać sukienkę czy bluzkę oraz podstawowych ściegów w szydełkowaniu.
- Pozostałe 2 spotkania to kompleksowe wykonanie jednego do wyboru produktu odzieżowego: bluzki, topu, sukienki, spódnicy.

Szydełkowanie dla młodych mam 
To kurs skierowany dla młodych mam, które chciały wykonać niesamowite ubranka i nie tylko dla swoich pociech. Aby poznać podstawy wystarczą 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć.
- Spotkanie I to zapoznanie się z podstawowymi ściegami szydełkowymi.
- Spotkanie II – kocyk i poduszka dziecięca
- Spotkanie III – dywanik dla dziecka
- Spotkanie IV - VI wyższa szkoła, czyli maskotki Amigurumi dla dzieci

Nauka robienia na drutach
Kurs skierowany jest dla osób które nigdy nie robiły na drutach lub znają podstawy. Aby je poznać lub rozwinąć, wystarcza tylko 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć.
- Spotkanie I - oczka prawe, lewe i proste kombinacje we wzorach
- Spotkanie II - pobieranie miary na odzież wykonaną na drutach
- Spotkanie III - krok dalej, robimy warkocze.
Zachęcamy do kolejnych zajęć, aby uzupełnić umiejętność robienia na drutach, warto połączyć ją z szydełkiem. Tworzy stworzysz unikatowe rzeczy.

Zajęcia indywidualne
Terminy oraz program ustalane indywidualnie

*Uczestnik zgłaszając się na warsztaty, automatycznie akceptuje Regulamin warsztatów.

Prowadzący

Dagmara Mandat

Dagmara Mandat

Z wykształcenia ekonomista - ekonomia menadżerska, praktyk zarządzanie, metodyk kształcenia e-learning. Kształcenie i dzielenie się wiedzą, to pasja, dlatego w różnych obszarach dźwiga kaganek oświaty.

Jest wykładowcą na Uczelni Łazarskiego na Łazarski Distance Learning na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, wdrożeniowiec i koordynator elearning w Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego, trener Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli,  wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, a obecnie jest Wicedyrektorem Regionalnego Ośrodka Edukacji w Warszawie oraz metodykiem kształcenia zdalnego w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jest założycielką Szydełkowego Raju. Szydełkuje wszędzie na przemian z drutami, z pod których wychodzą unikatowe rzeczy. Nie robi dwóch takich samych projektowych na drutach i szydełku. Tworzy indywidualne projekty na zamówienia i z przyjemnością dzieli sie wiedza i doświadczeniem z kursantkami.

Szydełkować zaczęłam, gdy miałam jakieś 10 lat. Moja mama była osobą, która potrafiła prawie wszystko, co mogły obejmować prace artystyczne: robiła na drutach, haftowała obrazy ściegiem krzyżykowym, realizowała się dekorując stół, potrawy, malowała witraże, robiła biżuterię ze sznurkówi wiele innych czasem dziwnych rzeczy, które można uznać rękodziełem. Robiła bardzo często coś z niczego. Ta jej wszechstronność denerwowała mnie tak bardzo, że na przekór jako 10-latka nauczyłam się sama z książek, tego czego moja mama nie potrafiła, czyli szydełkowania oraz haftu richelieu. Była dumna bo to był mój indywidualizm. Dziś gdy słyszę od najbliższych, że dar ten mam od mamy, mówię przewrotnie: nie, to Mama ma to po mnie :)

Szydełkować może każdy! Bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania i predyspozycje. Najważniejsze są tu chęci i wiara w siebie. Ja wierzę w każdego kursanta, jako dydaktyk wiem jak jest to ważne i te lata praktyki pokazują mi wcią, jak osoby, które na starcie chciały się poddać, dziś tworzą piękne szydełkowe rzeczy, które mogę nazwać dziełami. Każda nowa duszyczka, która pokochała szydełko i realizuje się z nim, jest moim sukcesem i powoduje, że uczę innych z jeszcze większą pasją.

Dlatego mogę mówić za Thomasem Edisonem "Nie przepracowałam ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko co robię to jest przyjemność."

Zapisz się

Cena zajęć

150 zł - jednorazowo
330 zł - karnet 3 spotkań (przy wpłacie jednorazowej za cały kurs do wykorzystania w ciągu 6 miesięcy)
123 zł - godzina zajęć indywidualnych

 

Terminy zajęć

Spotkania: druga sobota w miesiącu

SOBOTA, godz. 12:30 - 15:30
Najbliższy termin:  23 października 2021
Kolejne terminy: 20 listopada 2021, 18 grudnia 2021

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję