Szydełkowanie / Druty

Szydełkowanie / Druty

Opis zajęć

Kurs szydełkowania jest dla każdego, bez względu na poziom wiedzy i umiejętności, bez względu na płeć.
Każdy pracuje w dogodnym dla siebie tempie, ucząc sie tego czego chce. Każdy przychodzi na zajęcia z oczekiwaniami, że za jakiś czas zrobi konkretną wymarzoną rzecz i tego się uczy, a gdy brak Ci pomysłu, zainspiruj się naszymi zagadnieniami tematycznymi.


Aby poznać podstawy każdego z tematów wystarczą 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć. Spotykamy się cyklicznie, potraktuj kolejne spotkania jako rozwój w siebie, bo tym są nasze spotkania - często mają elementy coachingu, tutoringu.


 

Przykładowe tematy innych warsztatów:

Wyposażenie mieszkania – szydełkowe art meble - temat podstawowy składa się z III spotkań.
- Spotkanie I obejmuje naukę podstawowych ściegów wykorzystywanych do tworzenia akcesoriów stanowiących wyposażenie mieszkań oraz poznanie materiałów z jakich należy wykonywać produkty.
- Spotkanie II bitwa na poduszki – wykonujemy różnego rodzaju poduszki ze schematów.
- Spotkanie III  dywany, dywaniki, chodniki.

Kontynuuj naukę
- Spotkanie IV-VI zwieńczenie ciężkiej pracy – mój pierwszy PUF! lub inny indywidualny projekt

Sztuka użytkowa – szydełkowe deco house 
- Spotkanie I to zajęcia, obejmujące naukę podstawowych ściegów, wykorzystywanych do tworzenia ozdób do domu
- Spotkanie II – koszyczki na drobiazgi, organizery
- Spotkanie III – lampiony, podstawki

Szydełkowe okna – firany, zazdrostki, ozdoby na okna, dream 
- Spotkanie I to zajęcia, obejmujące naukę podstawowych ściegów, wykorzystywanych do tworzenia firanek, zazdrostek oraz poznanie materiałów z jakich należy wykonywać produkty jak i nauka czytania schematów.
- Spotkanie II – pierwsza firanka koronkowa
- Spotkanie III – dream catcher na okno 
- Kolejne spotkania IV-VI to nauka ściegu filet do tworzenia zazdrostek i tworzenie indywidualnych projektów. Ścieg filet wykorzystywany tez jest do obrusów oraz odzieży!

Odzież na szydełku - bądź kreatorem mody
- Spotkanie I to zajęcia, obejmujące naukę pobierania pomiarów, aby wykonać sukienkę czy bluzkę oraz podstawowych ściegów w szydełkowaniu.
- Pozostałe 2 spotkania to kompleksowe wykonanie jednego do wyboru produktu odzieżowego: bluzki, topu, sukienki, spódnicy.

Szydełkowanie dla młodych mam 
To kurs skierowany dla młodych mam, które chciały wykonać niesamowite ubranka i nie tylko dla swoich pociech. Aby poznać podstawy wystarczą 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć.
- Spotkanie I to zapoznanie się z podstawowymi ściegami szydełkowymi.
- Spotkanie II – kocyk i poduszka dziecięca
- Spotkanie III – dywanik dla dziecka
- Spotkanie IV - VI wyższa szkoła, czyli maskotki Amigurumi dla dzieci

Nauka robienia na drutach
Kurs skierowany jest dla osób które nigdy nie robiły na drutach lub znają podstawy. Aby je poznać lub rozwinąć, wystarcza tylko 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć.
- Spotkanie I - oczka prawe, lewe i proste kombinacje we wzorach
- Spotkanie II - pobieranie miary na odzież wykonaną na drutach
- Spotkanie III - krok dalej, robimy warkocze.
Zachęcamy do kolejnych zajęć, aby uzupełnić umiejętność robienia na drutach, warto połączyć ją z szydełkiem. Tworzy stworzysz unikatowe rzeczy.
 

Zajęcia indywidualne
Terminy oraz program ustalane indywidualnie


Jesteś naszym uczestnikiem warsztatów szydełkowania i korzystasz z mediów społecznościowych?
Dołącz do naszej grupy, pokazuj swoje prace, inspiruj się i korzystać z pomocy.
UWAGA: grupa przeznaczona jest tylko dla naszych uczestników warsztatów stacjonarnych - Szydełkowy Klub Akademii Pasji na Facebooku

 

Prowadzący

Dagmara Mandat

Dagmara Mandat

Jest wykładowcą na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, wdrożeniowiec i koordynator e-learningu akademickiego w Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego, trener Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli,  obecnie jest Dyrektorem w Regionalnym Ośrodku Edukacji w Warszawie, nadzorując działania Szkół Artystycznych. Jako dydaktyk była obecna w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Akademii Obrony Narodowej, Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Jest założycielką Szydełkowego Raju. Szydełkuje wszędzie na przemian z drutami, z pod których wychodzą unikatowe rzeczy. Nie robi dwóch takich samych projektowych na drutach i szydełku. Tworzy indywidualne projekty na zamówienia i z przyjemnością dzieli sie wiedza i doświadczeniem z kursantkami.

Zapisz się

Cena zajęć

Zajęcia stacjonarne

150 zł / 3 h - jednorazowo
390 zł - karnet 3 spotkań (przy wpłacie jednorazowej za cały kurs do wykorzystania w ciągu 6 miesięcy)
150 zł - godzina zajęć indywidualnych
 

Terminy zajęć

Spotkania stacjonarne: druga sobota w miesiącu

SOBOTA, godz. 10:00 - 13:00
Najbliższy termin:
8 października 2022
 

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję