Szycie dla dzieci

Szycie dla dzieci

Opis zajęć

WRACAMY PO WAKACJACH! ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA CYKLICZNE W SEZONIE 2022/2023  - informacje o grupach pojawią się w połowie sierpnia 2022

W trakcie wakacji zapraszmy na letnie kursy szycia dla dzieci i młodzieży

 Szycie dla dzieci to połączenie zajęć artystycznych i rękodzielniczych. Rozwijają umiejętności manualne, myślenie logiczne i przestrzenne.

Realizacja własnych projektów daje dzieciom niesamowitą satysfakcję i buduje poczucie własnej wartości. Dzieci z dumą tworzą szyciowe zabawki, części garderoby oraz wszelkie tekstylne dodatki do wnętrza. Tworzą coś dla siebie, dla rodziny i przyjaciół. W Akademii Pasji prowadzimy zajęcia szycia dla dzieci w różnych grupach wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania. 
Kursy szycia dla dzieci bawiąc - uczą.  Uczą kreatywności, wiary w swoje możliwości, wyrabiają zdolności manualne. W czasie kursu dzieci poznają rodzaje ściegów, rodzaje tkanin, nauczą się fastrygować, szyć ręcznie, przyszywać guziki, uszyją przytulanki, piórnik z prawdziwym suwakiem, torebkę jeansową, spódnicę, legginsy oraz wiele innych części garderoby. Będziemy również szyć ozdoby świąteczne oraz prezenty na różne okazje. Uczestnicy zabierają ze sobą wszystko, co zostanie przez nich wytworzone w ramach zajęć!

W czasie każdego kursu zapewniamy:
- Tkaniny i filc do szycia
- Wszystkie niezbędne akcesoria i dodatki krawieckie
- Odpowiednio wyposażone sale w stanowiska maszynowe i stoły krojcze o regulowanej wysokości
- Kameralne grupy
- Napoje i owoce

Grupa 7 - 9 lat

To najbardziej kreatywna z wszystkich grup. Dzieci w tym wieku mają dużo pomysłów które chciałyby realizować. My dajemy im możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych i wiary że mogą urzeczywistnić swoje wyobrażenia. Dzieci chętnie tworzą ozdoby z filcu, świetnie dają sobie radę z szyciem ręcznym, a po wprowadzeniu także z szyciem na maszynie. 
Chcą szyć wszystko!! Dla siebie, dla rodzeństwa, dla piesków i kotków… również prezenty dla rodziców. 
Dzieci w grupie najmłodszej szyją na różnych modelach maszyn firmy Janome.
 

Dostępność miejsc w Grupach 7-9 lat
Dzień i godzina Liczba wolnych miejsc Instruktor
Poniedziałek 17:00-19:00 3 wolne miejsca p. Joanna Korbińska
Wtorek 15:00-17:00 Zbieramy grupę p. Iwona Skibińska
Środa 17:00-19:00 2 wolen miejsca p. Iwona Skibińska
Sobota 9:00-11:00 2 wolne miejsca p. Joanna Korbińska


W celu dołączenia do istniejących grup wymagane jest przeprowadzenie indywidualnej lekcji wprowadzającej, która obejmuje szkolenie BHP oraz obsługę maszyny. Koszt lekcji - 1h/123 zł


Grupa 10 - 13 lat
Grupa, która wszystkich zaskakuje swoimi pomysłami i zaangażowaniem. Dzieci które umieją rozróżnić tkaninę od dzianiny, które same tworzą formy, mają własny styl, który umieją przedstawić w swoich projektach. To grupa, która chętnie tworzy ubrania, dodatki jak i wszelkie szkolne akcesoria. Dzieci używają różnych technik szycia, pracują chętnie na overloku i maszynie wieloczynnościowej. Doceniają umiejętności szycia ręcznego. Ich pracę mogłyby zagościć na najlepszych kiermaszach DIY i Hand made. 
Uczestnicy korzystają z maszyn Janome Juno E1015. 
 

Dostępność miejsc w Grupach 10-13 lat
Dzień i godzina Liczba wolnych miejsc Instruktor
Wtorek 17:30-19:30 1 wolne miejsce p. Iwona Skibińska
Czwartek 17:00-19:00 2 wolne miejsca p. Iwona Skibińska
Sobota 9:00-11:00 Brak wolnych miejsc p. Iwona Skibińska
Sobota 11:30-13:30 4 wolne miejsca p. Joanna Korbińska


W celu dołączenia do istniejących grup wymagane jest przeprowadzenie indywidualnej lekcji wprowadzającej, która obejmuje szkolenie BHP oraz obsługę maszyny. Koszt lekcji - 1h/123 zł

MŁODA PROJEKTANTKA (opis zajęć w oddzielnej zakładce)
Grupa 12 - 17 lat

Najnowsza z naszych grup, do której zapraszamy dzieci od 13 roku życia. Są to nastolatki, które chcą samodzielnie projektować swoje ubrania i akcesoria, od początku do końca. Od tworzenia konstrukcji przez krojenie materiałów, aż do finalnego szycia według projektu. Nauczymy się robić formy odzieżowe na własne wymiary. Modelować szablony, tworząc indywidualną kolekcję ubrań, dodatków czy toreb. Zapraszamy wszystkie nastolatki, które chciałyby wyrazić swój styl poprzez tworzenie własnej odzieży! 
 

Dostępność miejsc w Grupach Młoda Projektantka 12-17 lat
Dzień i godzina Liczba wolnych miejsc Instruktor
Piątek 17:00-20:00 1 wolne miejsce p. Iwona Skibińska
Sobota 11:30-14:30 2 wolne miejsca p. Iwona Skibińska


W celu dołączenia do istniejących grup wymagane jest przeprowadzenie indywidualnej lekcji wprowadzającej, która obejmuje szkolenie BHP oraz obsługę maszyny. Koszt lekcji - 1h/123 zł

Cel:
- Nauka szycia na maszynie z elementami szycia ręcznego
- Nauka czytania wykrojów
- Nauka samodzielnego przygotowania materiału, wykroju, a także finalnego szycia

Korzyści:
- Umiejętność samodzielnego szycia
- Rozwijanie wyobraźni, poczucia przestrzeni i ergonomii
- Wyrażanie siebie poprzez własnoręcznie uszyte stylizacje

REGULAMIN ZAJĘĆ CYKLICZNYCH 2021/2022
KARTA UCZESTNIKA ZAJĘĆ CYKLICZNYCH 2021/2022
HARMONOGRAM I CENNIK ZAJĘĆ CYKLICZNYCH 2021/2022

Prowadzimy także indywidualne zajęcia z szycia
W celu skorzystania z takiej opcji prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny!

Prowadzący

Iwona Skibińska

Iwona Skibińska

Projektantka mody, scenograf, krawcowa.
W 2010 roku uzyskała dyplom Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na Wydziale Wzornictwa w specjalności Projektowanie Ubioru.
Absolwentka Podyplomowej Szkoły Pedagogicznej.

Jej ogromna pasja oraz wykształcenie artystyczne powoduje chęć tworzenia rzeczy niebanalnych, wyróżniających się, choć często prostych w formie.
Styl projektantki najlepiej wyraża nazwa autorskiego projektu My Freedom, którego realizację rozpoczęła w 2012 roku, projektując i szyjąc odzież „oversize”.

Wcześniej, od 2005 do 2011 roku prowadziła własną Pracownię Krawiectwa Miarowego Studio Issaria, projektując i szyjąc suknie ślubne, stroje do reklam telewizyjnych oraz stroje sceniczne dla znanych postaci ze świata artystycznego (śpiewaków, aktorów, tancerzy). Od 2012 roku pracowała w Atcon Studio realizując indywidualne projekty.

Obecnie prowadzi własne studio projektowe Pracownia MF, w której realizuje ideę My freedom, my fashion (siedziba II piętro Akademii Pasji).
Z ogromną pasją prowadzi warsztaty szycia dla osób dorosłych i dzieci.

Zapisz się

Cena zajęć

85 zł  - cyklicznie
100 zł - jednorazowo
123 zł / 60 min. -  zajęcia indywidualne 

Terminy zajęć

WRACAMY PO WAKACJACH! ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA CYKLICZNE W SEZONIE 2022/2023  - informacje o grupach pojawią się w połowie sierpnia 2022

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję