Rysunek i grafika

Rysunek i grafika

Opis zajęć

NOWOŚĆ w sezonie 2022/2023!

Wyraź swoją ekspresję twórczą. Zajęcia poswięcone zgłębianiu tradycyjnych technik rysunkowych oraz technik graficznych!

Zajęcia Rysunku i grafiki w Akademii Pasji łączą ze sobą poznawanie różnych technik sztuk plastycznych. Na zajęciach przeważać będą tematy związane z pogłębianiem warsztatu artystycznego oraz prawidłową obserwację z natury. Główny nacisk poświęcony będzie technikom rysunkowym z elementami grafiki warsztatowej. Zajęcia dedykowane są osobom, które chcą zgłębiać klasyczny warsztat rysunkowy z naciskiem na poprawną obserwację i odtwarzanie natury, ale zabraknie również tematów z wyobraźni.

Ramowy program zajęć Rysunek i Grafika
Październik - Martwa natura w jesiennym klimacie - zgłebianie technik rysunku ołówniem, poszukiwania skali walorowej, ćwiczenia na ekspresję narzędzia, rysunek z wykorzysraniem plamy i linii.
Listopad  - Technika laserunku, węgiel, tusz
Grudzień - Linia  plama - wstęp do technik graficznych
Styczeń -  Miesiąc z postacią
Luty - Ekspersja
Marzec - Budowanie przestrzeni - architektura
Kwiecień - Zwierzęta
Maj - Różnicowanie materii

 

Dostępność miejsc w Grupach 12-17 lat - Czas zajęć - 180 minut
Dzień i godzina Liczba wolnych miejsc Instruktor
Poniedziałek 17:30-20:30 Wolne miejsca p. Karolina Piela

 

Cel zajęć:
- rozwijanie wrażliwości estetycznej
- kształtowanie wyobraźni przestrzennej
- poznawanie środków wyrazu w sztuce

Korzyści:
- Wyrażanie siebie poprzez sztukę 
- Pozyskanie wiedzy z dziedziny historii sztuki
- Wspieranie rozwoju emocjonalnego i intelektualnego

Zapewniamy wszystkie materiały na zajęciach. Uczestnicy proszeni są jedynie o wzięcie pod uwagę możliwości ubrudzenia (prosimy o dostosowanie odzieży lub zabranie fartuszka).

Prowadzący

Karolina Piela

Karolina Piela

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona, dyplom magistra sztuki w specjalności architektura uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dodatkowe doświadczenia uzdobywała na wydziale Projektowania Tkaniny i Ubioru łodzkiej Akademii Sztuk Pięknych.  W 2013 ukończyła Studium Pedagogiczne przy Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną. Działania w kierunku edukacji artystycznej podejmuje od 2014 roku począwszy od nauczania plastyki w szkołach podstawowych przez nauczanie malarstwa oraz specjalności artystycznych (reklama wizualna, scenografia) w Liceum Plastycznym im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi. W Akademii Pasji prowadzi zajęcia malarstwa oraz rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapisz się

Cena zajęć

110 zł / 120 min. - zajęcia cykliczne

Terminy zajęć

PONIEDZIAŁEK
17:30-20:30, Grupa 12-17 lat

 

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję