Plener malarski na Zielonej Białołęce

Plener malarski na Zielonej Białołęce

Opis zajęć

Zapraszamy do twórczego spędzenia lata wraz z Akademią Pasji.

Pięciodniowe plenery malarskie na warszawskiej Białołęce to okazja do artystycznego rozwoju na świeżym powietrzu. Podczas turnusu poznamy zagadnienia malarskie, rysunkowe, wykonamy ćwiczenia szkicowe oraz duże prace. Każdy z turnusów zakończymy wernisażem zrealizowych prac, który odbędzie się w Akademii Pasji. Zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 14.00. Plenery malarskie odbędą sie na terenie Centrum Konferencyjno-Bankietowym Osada Augustów ul. Zdziarska 66 w Warszawie. Teren pleneru jest ogrodzony, oferuje urokliwe widoki, dużą ilość zieleni, z fragmentem lasu oraz niewielkim stawem, który z pewnością będzie istotnym motywem malarskim.

Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonego instruktora i pedagoga, któremu będzie towarzyszyć pomoc instruktora.

Osobom zainteresowanym dłuższym pobytem dziecka pod naszą opieką proponujemy dokupienie dodatkowych pakietów znajdujących się poniżej. Dają one możliwość uczestniczenia dziecka w zajęciach świetlicowych organizowanych przez Akademię Pasji (rozgrywki gier planszowych, Minecraft, zajęcia plastyczne, pobyt w ogródku AP, letnie kino AP) i wyżywienia.

Zapewniamy opiekę merytoryczno – dydaktyczną, bezpieczny, ogrodzony teren plenerowy w otoczeniu przyrody, bazę do przechowywania materiałów, dostęp do sanitariatów, sprzęt plenerowy (sztalugi ogrodowe, stołki do pracy, podkłady rysunkowe, naczynia na wodę, dodatkowe arkusze rysunkowe) oraz zimne i ciepłe napoje dla uczestników. W razie niepogody do dyspozycji uczestników oddana zostanie altana umozliwiająca dalszą, swobodną pracę w plenerze.

Celem zapewnienia komfortu nauki, przygotowaliśmy możliwość wykupienia dobrej jakości zestawów plastycznych. Zestaw uwzględnia odpowiednią ilość i jakość narzędzi do pracy, które będą stanowiły właśność uczestnika podczas kursu i poza nim. Przewidujemy także możliwości przyniesienia swoich materiałów.

Program kursu:

1 dzień
- Godzina 10:00 - Spotkanie na miejscu organizacji pleneru - Osada Augustów ul. Zdziarska 66 w Warszawie
- Prezentacja. Czym jest malarstwo w plenerze? Zapoznanie się z przykładami dzieł sztuki.
- Od szkicu do realizacji - rozdanie materiałów do szkicowania. Zapoznanie się z okolicą - szkice sytuacyjne, dokumentacja zdjęciowa.
- Wybór motywu malarskiego - ćwiczenia z kompozycji techniką węgla na papierze.
- Nauka przenoszenia szkicu na duży format
- Konsultacje z prowadzącą podczas pracy w plenerze

2 dzień
- Kolorystyka pejzażu - nauka posługiwania się kolorem.
- Ćwiczenia kolorystyczne
- Realizacja dużej pracy
- Konsultacje z prowadzącą podczas pracy w plenerze

3 dzień
- Nauka komponowania, wyznaczania dominanty kompozycyjnej
- Ćwiczenia kompozycyjne
- Realizacja dużej pracy
- Konsultacje z prowadzącą podczas pracy w plenerze

4 dzień
- Dalszy ciąg pracy plenerowej

5 dzień
Ostatni dzień naszej przygody, a może i pierwszy... Kto wie, czy spotkanie z malarstwem w plenerze nie okaże się życiową pasją... Tego dnia kończymy pracę w plenerze wcześniej i wracamy do Akademii Pasji, gdzie oficjalnie zakończymy turnus wernisażem naszych prac przy udziale publiczności.

Kurs przeznaczony dla młodzieży, w wieku 9 - 16 lat, zapewniamy kameralną grupę (do 12 osób), naukę oraz opiekę pod okiem wykwalifikowanej instruktorki i pomocy instruktora oraz zimne i ciepłe napoje dla uczestników.
Zajęcia odbywają się w godzinach 10.00-14.00 od poniedziałku do piątku.
 

TURNUS TERMIN WOLNE MIEJSCA
I 5.07-9.07.2021 Zbieramy zapisy
II 19.07-23.07.2021 Zbieramy zapisy
III 2.08-6.08.2021 Turnus odwołany
IV 16.08-20.08.2021 Turnus odwołany

 

Rezerwacja miejsca:
W celu rezerwacji miejsca prosimy o wpłatę 200 zł zaliczki przelewem na konto Fundacji im. Zygmunta Noskowskiego ul. Kiszkowska 1 Piekary (62-200)
Santander Bank 94 1090 2747 0000 0001 1539 1120
W tytule przelewu prosimy wpisać: "Plener malarski, imię, nazwisko uczestnika kursu, oraz numer turnusu"
Brak płatności w ciągu 3 dni roboczych od daty zgłoszenia spowoduje anulowanie rezerwacji. Zwrot zaliczki nastąpi wyłącznie w przypadku odwołania warsztatu z powodu braku minimalnej ilości osób do uruchomienia kursu. Pozostała część kwoty płatna do 14 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Chęć uzyskania faktury należy zgłosić przed dokonaniem płatności!

 

Regulamin oraz karta uczestnika

Poniżej przesyłam istotne informacje dotyczące pobytu dziecka w Plenerze malarskim na Zielonej Białołęce oraz regulamin i kartę uczestnika.

Prosimy o dostarczenie do nas lub przesłanie drogą mailową zeskanowanych dokumentów.

W związku z sytuacją dotyczącą epidemii COVID-19 uprzejmie prosimy o dostarczanie dokumentów z odpowiednim wyprzedzeniem. Dla wspólnego bezpieczeństwa dzieci i Państwa prosimy o unikanie dostarczania dokumentów oraz płatności w dniu rozpoczęcia turnusu.

DODATKOWE OPCJE
Obiad w siedzibie Akademii Pasji 20 zł / Dzień 100 zł / Turnus
Zajęcia świetlicowe 7:30-18:00 30 zł / Dzień 150 zł / Turnus
Śniadania (9:00) i podwieczorki (ok. 16:00) w siedzibie Akademii Pasji 12 zł / Dzień 60 zł / Turnus

Istnieje także możliwość udziału warsztatach w pojedyńczym dniu warsztatów

1 dzień pleneru malarskiego 160 zł

Uwaga - cena kursu nie uwzględnia materiałów plastycznych. Artykuły plastyczne nalezy nabyć we własnym zakresie, rekomendowane przez nas materiały mozna nabyć w sklepie MyDecor przy ulicy Ostródzkiej  - dla uczestników pleneru malarskiego 10% zniżki. (Cena rkomandowanego pakietu - ok. 250 zł).

Ilość została zaplanowana na wydajną i spokojna pracę. Wszelkie zakupione materiały są wyłączną własnością uczestnika. Program pleneru zakłada tematy do realizacji w technice akrylowej na płótnie oraz w pasteli suchej na kartonie. Można również zdecydować o własnym doborze materiałów plastycznych.

Zestaw zawiera:
- Ołówki: HB, 2B, 4B
- Węgiel rysunkowy
- Gumka chlebowa i twarda
- Szkicownik A5 - 200g, 20 arkuszy
- Arkusze do pasteli A4 - 3 arkusze
- 2 podobrazia bawełniane 50x60 cm oraz 60x80 cm
- Zestaw farb akrylowych marki Renesans 8x100 ml oraz 2x200 ml (biel oraz żółcień)
- Pędzle szczeciniaste 3 sztuki (rozmiary 16-8) i syntetyczne 3 sztuki (rozmiary14-4)
- Zestaw pasteli suchych

Do dyspozycji uczestników planeru zapewniamy akcesoria malarskie:
- Sztalugi studyjne oraz plenerowe
- Sztywne podkłady rysunkowe
- Płyty na palety
- Pojemiki na wodę
- Parasole przeciwsłoneczne ogrodowe
- Plandeki
- Lakier do zabezpieczania prac sypkich
- Szpachle malarskie
- Nożyczki
- Taśmy malarkie
- Klipsy
 

Istnieje możliwość przejazdu wraz z instruktorem do i z Akademii Pasji na miejsce pleneru. Przejazd odbywa się komunikacją miejską. Uczestnicy zobowiązani są posiadać aktualną legitymacje szkolną lub ważny bilet na przejazd ZTM. 
Kurs powstał we współpracy z Fundacją im. Zygmunta Noskowskiego zajmującą się propagowaniem polskiej kultury i sztuki.

Malarski Plener na Białołęce odbywa się przy minimum 5 osobach. Akademia Pasji zastrzega sobie prawo do odwołania pleneru przy zbyt małej liczbie osób.

Zapraszamy do zapoaznania się z pełną ofertą naszych letnich kursów dla dzieci, młodziezy oraz dorosłych: LINK

REGULAMIN
KARTA UCZESTNIKA
CENNIK
HARMONOGRAM KURSÓWPROCEDURY ORGANIZACJI LETNICH KURSÓW W AKADEMII PASJI

 

Prowadzący

Karolina Piela

Karolina Piela

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona, dyplom magistra sztuki w specjalności architektura uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dodatkowe doświadczenia uzdobywała na wydziale Projektowania Tkaniny i Ubioru łodzkiej Akademii Sztuk Pięknych.  W 2013 ukończyła Studium Pedagogiczne przy Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną. Działania w kierunku edukacji artystycznej podejmuje od 2014 roku począwszy od nauczania plastyki w szkołach podstawowych przez nauczanie malarstwa oraz specjalności artystycznych (reklama wizualna, scenografia) w Liceum Plastycznym im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi. W Akademii Pasji prowadzi zajęcia malarstwa oraz rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapisz się

Cena zajęć

599 zł / turnus

Terminy zajęć

Grupa 9 - 16 lat

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję