Makrama

Makrama

Opis zajęć

W odpowiedzi na rosnącą potrzebę działania w oderwaniu od codzienności komputerowej stworzyliśmy kurs dla młodzieży i dorosłych przybliżający najpopularniejsze techniki rękodzielnicze. Co miesiąc, w wybraną sobotę, odbędą się warsztaty z Szydełkowania, Makramy, Filcowania, Tkactwa, Haftu, Robienia na drutach i wielu innych. 

Makrama - dawna technika wiązania sznurków bez użycia igły. Jej obecna popularność wróciła wraz z modą na styl boho. Na spotkaniach nauczymy się podstawowych splotów, stworzymy ozdoby ścienne, torebki, kwietniki.

Podczas najbliższego spotkania pozamy podstawy makramy - wezły płaskie i rypsowe, które posłużą nam do stworzenia unikalnej, dekoracyjnanej plecionki.

 


Kurs przeznaczony dla młodzieży i dorosłych, zapewniamy wszystkie materiały, kameralną grupę (do 8 osób), naukę i opiekę pod okiem wykwalifikowanych instruktorów oraz zimne i ciepłe napoje dla uczestników.

 

Prowadzący

Dagmara Mandat

Dagmara Mandat

Jest założycielką Szydełkowego Raju. Szydełkuje wszędzie na przemian z drutami, z pod których wychodzą unikatowe rzeczy. Nie robi dwóch takich samych projektowych na drutach i szydełku. Tworzy indywidualne projekty na zamówienia i z przyjemnością dzieli sie wiedza i doświadczeniem z kursantkami.

Edukatorka, Trener Umiejętności Społecznych oraz rozwoju osobistego. Swoją pasję kreatywności przejawia w wielu dziedzinach, podczas sesji tutoringu i coachingu. Zawodowo i z pasją oddaje się zajęciom ze studentami jako wykładowca na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, wdrożeniowiec i koordynator e-learningu akademickiego w Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego, trener Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli,  obecnie jest Dyrektorem w Regionalnym Ośrodku Edukacji w Warszawie, nadzorując działania Szkół Artystycznych. Jako dydaktyk była obecna w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Akademii Obrony Narodowej, Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Kreatywność i pasję przekłada na twarde umiejętności tworząc unikatowe zajęcia w Akademii :)

Iwona Skibińska

Iwona Skibińska

Projektantka mody, scenograf, krawcowa.
W 2010 roku uzyskała dyplom Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na Wydziale Wzornictwa w specjalności Projektowanie Ubioru.
Absolwentka Podyplomowej Szkoły Pedagogicznej.

Jej ogromna pasja oraz wykształcenie artystyczne powoduje chęć tworzenia rzeczy niebanalnych, wyróżniających się, choć często prostych w formie.
Styl projektantki najlepiej wyraża nazwa autorskiego projektu My Freedom, którego realizację rozpoczęła w 2012 roku, projektując i szyjąc odzież „oversize”.

Wcześniej, od 2005 do 2011 roku prowadziła własną Pracownię Krawiectwa Miarowego Studio Issaria, projektując i szyjąc suknie ślubne, stroje do reklam telewizyjnych oraz stroje sceniczne dla znanych postaci ze świata artystycznego (śpiewaków, aktorów, tancerzy). Od 2012 roku pracowała w Atcon Studio realizując indywidualne projekty.

Obecnie prowadzi własne studio projektowe Pracownia MF, w której realizuje ideę My freedom, my fashion (siedziba II piętro Akademii Pasji).
Z ogromną pasją prowadzi warsztaty szycia dla osób dorosłych i dzieci.

Karolina Piela

Karolina Piela

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Wojciecha Gersona, dyplom magistra sztuki w specjalności architektura uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dodatkowe doświadczenia uzdobywała na wydziale Projektowania Tkaniny i Ubioru łodzkiej Akademii Sztuk Pięknych.  W 2013 ukończyła Studium Pedagogiczne przy Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną. Działania w kierunku edukacji artystycznej podejmuje od 2014 roku począwszy od nauczania plastyki w szkołach podstawowych przez nauczanie malarstwa oraz specjalności artystycznych (reklama wizualna, scenografia) w Liceum Plastycznym im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi. W Akademii Pasji prowadzi zajęcia malarstwa oraz rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Warsztart

Warsztart

Warsztart prowadzi zajęcia przyblizające dzieciom idee ekologii w połączeniu z dawnymi rzemiosłami. Na warsztatach uczestnicy zgłębiają wiedze dotyczącą historii, kultury oraz rozwijają świadomość ekologiczną. 

Zapisz się

Cena zajęć

Można przychodzić na dowolne zajęcia lub na cały cykl

280 zł - Spotkanie 26.11.2022 10:00-13:00
160 zł / 60 min. - zajęcia indywidualne

Terminy zajęć

Soboty - Makrama
Godz. 10:00-13:00 - Grupa od 12 roku życia

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję