Gordonki

Gordonki

Opis zajęć

GORDONKI to zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych.

Ich nazwa pochodzi od nazwiska profesora Edwina Eliasa Gordona, amerykańskiego muzyka jazzowego i twórcy teorii uczenia się muzyki. Celem zajęć jest uwrażliwienie dzieci na piękno muzyki poprzez osłuchiwanie się z prostymi melodiami i rytmiczankami. Gordonki dają również rodzicom gotowe narzędzia do umuzykalniania dzieci w domu i pokazują jak w łatwy i przyjemny sposób pobudzić w dziecku artystyczną duszę nawet, jeśli wydaje się im, że tego nie potrafią, gdyż sami artystami nie są.

Zajęcia oparte są głównie na śpiewie prowadzącej, w trakcie której dzieci mogą swobodnie poruszać się po sali w rytm muzyki. Zajęcia prowadzone są po polsku, ale większość melodii które dzieci słuchają nie posiadają słów, aby mogły się lepiej skupić na muzyce, niż na tekstach. Podczas zajęć głównie śpiewamy, nucimy, słuchamy, tańczymy i relaksujemy się przy dźwiękach muzyki, ale przede wszystkim dobrze się bawimy i przeżywamy fantastyczną muzyczną przygodę.

Dziecko, któremu zapewniamy bogate środowisko muzyczne od najmłoszych miesięcy życia poprzez możliwość osłuchiwania się z różnymi skalami i rytmami, w przyszłości staje się niezwykle muzykalną osobę, która nie tylko słucha, ale i śpiewa, gra i improwizuje. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i ich rodziców lub opiekunów. Dołącz do klubu BABY LOVES MUSIC, obudź w swoim dziecku (i w sobie) artystę i pamiętaj, że kreatywny rodzic to kreatywne dziecko.

 

Zajęcia prowadzi Karolina Chlipała-Dobosz – skrzypaczka i kameralistka, a przede wszystkim mama Tosi.

 

 

Prowadzący

Baby Loves Music

Baby Loves Music

Baby Loves Music - Karolina Chlipała-Dobosz
Zajęcia prowadzi Karolina - absolwentka skrzypiec w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz kameralistki w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. 
Swoją przygodę z umuzykalnianiem niemowląt rozpoczęła, kiedy zostając mamą uroczej Tosi poszukiwała wartościowej muzyki dla dzieci i sposobu na wspólne muzykowanie z córką od pierwszych dni jej życia. Zainspirowana teorią profesora Gordona i kursami dla nauczycieli Anny Weber i Pomelody, stworzyła swój własny program do umuzykalniania dzieci Baby Loves Music, który prowadzi po angielsku.    

Zapisz się

Cena zajęć

Informacje u prowadzącego - www.babylovesmusic.pl

Terminy zajęć

Informacje u prowadzącego - www.babylovesmusic.pl

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję