Fortepian

Fortepian

Opis zajęć

Muzyka poprawia koncentrację i pamięć, uczy wytrwałości i systematyczności. Jest wielką przyjemnością i wspaniałym hobby dla każdego. 

Lekcje gry na instrumentach w Akademii Pasji odbywają się jedynie w formie spotkań indywidualnych, co pozwala na właściwe skupienie instruktora na poczynionych postępach ucznia. 
Każda z lekcji opiera się na szlifowaniu wybranego repertuaru dostosowanego do wieku, upodobań oraz umiejętności kursanta.
Zapis na regularne spotkania poprzedzony jest bezpłatnym przesłuchaniem, które daje prowadzącemu wiedzę na temat predyspozycji ucznia oraz doborem repertuaru.

Minimalny wiek uczestnika zajęć nauki śpiewu to 6 lat, dzieci młodsze zapraszamy na zajęcia umuzykalnienia.

 

Terminy zajęć instruktorów
Prowadzący Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
Bogumiła Dziel-Wawrowska 12-20 13-20 8-14 12-20 12-14
Magdalena Rucińska-Grabowska 12-20 - - - -
Elżbieta Mackoś-Gorayska - 8-12 8-12 - 8-12Cel zajęć:
- Nauka śpiewu
- Poprawa emisji głosu
- Wspomaganie rozwoju intelektualnego
- Rozwój wrażliwości muzycznej

Korzyści:
- Kontakt z muzyką klasyczną
- Możliwość wyboru własnych utworów
(dopasowane do umiejętności ucznia)
- Zaprezentowanie swoich umiejętności na cyklicznych koncertach

W celu uzgodnienia terminu zajęć oraz przesłuchania prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny lub mailowy.
 

 

Prowadzący

Bogumiła Dziel-Wawrowska

Bogumiła Dziel-Wawrowska

Doktor Nauk Muzycznych (2021 UMFC), absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie śpiewu prof. Jadwigi Rappé (2004) oraz Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (2013). Na scenie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów, wcielając się w rolę Hrabiny w „Weselu Figara” W. A. Mozarta. Od tego czasu regularnie występuje w spektaklach teatralnych i galach koncertowych w kraju i za granicą (Niemcy, Austria, Holandia, Luxemburg, Szwajcaria, Francja, Czechy, Dania, Szwecja, Białoruś, Izrael, Palestyna, Kanada). Istotnym polem działalności artystki jest interpretacja i badania nad muzyką polską, którą stara się od wielu lat przybliżać publiczności pełniąc funkcje: prezesa Fundacji im. Zygmunta Noskowskiego oraz dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyczne przestrzenie” w Wielkopolsce. W Akademii Pasji prowadzi zajęcia gry na fortepianie, śpiewu i emisji głosu.

Elżbieta Mackoś-Gorayska

Elżbieta Mackoś-Gorayska

Ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie UMFC) w klasie fortepianu prof. Alicji Palety-Bugaj oraz kameralistyki prof. Krystyny Borucińskiej. Przygotowanie pedagogiczne zdobyła w Międzywydziałowym Studium Przygotowania Pedagogicznego w AMFC (UMFC). Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach pianistycznych, m.in. czterokrotnie w Internationale Meisterkurse Für Musik Zürich w Szwajcarii, pracując pod kierunkiem prof. Rudolfa Buchbindera, jak również w szkoleniach z zakresu pedagogiki, np Indywidualizacja procesu nauczania, Fizyczne i mentalne przygotowanie do występu, Praca z uczniem zdolnym i techniki motywowania uczniów.
W roku 2016, w ramach programu szkoleniowego Unii Europejskiej dla nauczycieli, brała udział w wizycie studyjnej w Islandii, obserwując pracę tamtejszych nauczycieli muzyki, jak również prowadząc warsztaty w formie lekcji otwartych w tamtejszych szkołach muzycznych. W roku 2017 otrzymała nagrodę indywidualną Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.

Magdalena Rucińska-Grabowska

Magdalena Rucińska-Grabowska

W 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i od tego samego roku jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie wykonuje zarówno utwory oratoryjno-kantatowe jak i pierwszoplanowe partie operowe w dziełach W.A. Mozarta. W 2008 roku rozpoczęła współpracę solistyczną z Krakowską Operą Kameralną, od wielu lat koncertuje w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, biorąc udział w corocznych Koncertach Wielkopostnych w Salach Redutowych. Występuje w ramach Festiwali Mozartowskich organizowanych przez Warszawską Operą Kameralną, a także w przedstawieniach sezonowych i koncertach teatru. Bierze udział w Letnich Festiwalach Operowych Krakowskiej Opery Kameralnej, Cracovia Sacra i wielu innych wydarzeniach artystycznych.

Zapisz się

Cena zajęć

180 zł / lekcja 60 min
135 zł / lekcja 45 min
90 zł / lekcja 30 min

 

Terminy zajęć

PONIEDZIAŁEK
10:00-20:00 - Lekcje indywidualne

WTOREK
8:00-20:00 - Lekcje indywidualne

ŚRODA
8:00-14:00 - Lekcje indywidualne

CZWARTEK
12:00-20:00 - Lekcje indywidualne

PIĄTEK
8:00-20:00 - Lekcje indywidualne

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję