Eksperymenty

Eksperymenty

Opis zajęć

Poznaj teorię naukową, a później zbadaj ją w praktyce, samemu wykonując niesamowite Eksperymenty!

Na każdym spotkaniu realizowany jest inny temat z różnych dziedzin nauki. Z pomocą instruktorów CZARY MARY EKSPERYMENTY dzieci wykonują doświadczenia samodzielnie, tak aby lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zjawisko. Na zakończenie warsztatów dzieci wykonują eksperyment do domu, taki żeby przypominał im o omawianych zjawiskach.

Pragniemy, żeby dzieci na naszych zajęciach się rozwijały. Aby po naszych warsztatach posiadały nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne umiejętności, które pozwolą im na samodzielne stawianie pytań, wyciąganie wniosków oraz rozwiązywanie problemów. Prowadzone przez nas zajęcia naukowe realizujemy w formie warsztatów, bo uważamy, że to najlepszy i najskuteczniejszy sposób na rozwijanie wyobraźni, kreatywności i dziecięcej ciekawości. Już starożytny myśliciel, Konfucjusz, podkreślał wartość samodzielnego działania, mówiąc, że aby coś zrozumieć trzeba to po prostu zrobić.

Dlatego naszym głównym celem jest pozwolenie dzieciom na aktywne zaangażowanie się w wykonywane doświadczenia. Podczas naszych warsztatów uczestnicy, pod okiem doświadczonych instruktorów, będą indywidualnie lub w parach wykonywać eksperymenty, mieszać, dodawać, sprawdzać i obserwować jak niesamowity i zaskakujący jest świat nauki. Nasza ekipa to ludzie z wieloletnim doświadczeniem, dla których największym sukcesem są uśmiechnięte dzieci. Naszą misją jest popularyzacja nauki przez zabawę i uświadamianie ludziom, że uczymy się całe życie.

WRZESIEŃ  - Mieszanina gazów 
Jest wszędzie wokół nas, ale go nie widzimy. Niewidoczne, ale bardzo potrzebne – powietrze. Jakie są jego właściwości, jak możemy z nim eksperymentować? Na tych zajęciach dowiemy się czy powietrze naprawdę jest lekkie, a w specjalnej maszynie stworzymy próżnię!

PAŹDZIERNIK - Tylko fizyka
Fizyka opisuje prawa rządzące otaczającym nas światem, ale na co dzień raczej się nad nią nie zastanawiamy. Chcemy jednak zwrócić uwagę na ciekawe, zabawne i niezwykłe zjawiska fizyczne. Przebijemy balon tak, żeby nie pękł i stworzymy masę, która jest jednocześnie ciałem stałym i cieczą, pobawimy się ruchem obrotowym.

LISTOPAD -  Dawno temu na Ziemi 
Wiele lat temu przechadzały się po ziemi fascynujące stworzenia – dinozaury. Czy na pewno wiemy jak dawno temu to było? I skąd możemy się dowiedzieć jak dinozaury wyglądały? Co jadły? Czy lubiły eksperymenty? Gdzie znaleźć ich skamieniałe szczątki? Postaramy się odpowiedzieć na te trudne pytania.

GRUDZIEŃ - Czary mary eksperyment! 
Chemia chemią, nauka nauką, ale czasami nawet naukowcy nie dowierzają w to co odkrywają podczas eksperymentów. Chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości, udowodnić, że nauka to nie czary, ale zrobimy to w iście zaczarowany sposób. Będzie trochę magii, ale spokojnie, bez czarodziejskiej różdżki, a na koniec i tak wszystko wyjaśnimy.

STYCZEŃ - Trzy kolory
Świat dookoła nas jest pełen barw, odpowiadają za to różne zjawiska optyczne. My jednak mamy do dyspozycji tylko trzy kolory, czy to mało? Oczywiście, że nie! Okazuje się bowiem, że słoneczny żółty, podniebny niebieski i truskawkowy czerwony to bardzo zdolne kolory i razem potrafią nieźle namieszać. Stworzymy z nich całą paletę barw, czy komuś uda się wyprodukować czarny?

 

Prowadzący

Czary Mary - Eksperymenty

Czary Mary - Eksperymenty

Organizujemy warsztaty naukowe, pokazy, urodziny z eksperymentami oraz stoiska piknikowe. Można nas spotkać w szkołach, przedszkolach, domach kultury, kawiarniach, w salach zabaw oraz podczas wielu różnych eventów organizowanych zarówno przez prywatne i miejskie instytucje, wszędzie tam gdzie znajdzie się stół i krzesła do wykonywania eksperymentów.
W Akademii Pasji prowadzimy comiesięczne warsztaty z Eksperymentów dla grupy 6 - 12 lat.

Zapisz się

Cena zajęć

Koszt zajęć:
65 zł
- jednorazowo
180 zł / karnet 3 warsztatów (ważny 6 miesięcy)

Terminy zajęć

Warsztaty 1 x w miesiącu 
Godz. 10:00 - 11:00, Grupa 5 - 12 lat

Najbliższe terminy: 
Sobota 16.10.2021 r. - To tylko fizyka
Sobota 20.11.2021 r. - Dawno temu na Ziemi

 

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję