Balet

Balet

Opis zajęć

Taniec wyzwala radość, pozwala wyrażać emocje i temperament. Ćwiczenia baletowe kształtują poczucie rytmu, wspierają prawidłową postawę i grację w ruchach.

Taniec klasyczny – balet jest jedną z najstarszych technik tanecznych opracowanych i opisanych bardzo szczegółowo. Wspomaga pracę nie tylko ciała, ale też umysłu. Piękne figury baletowe są wynikiem systematycznych i sumiennych ćwiczeń. Podcas zajęć chcemy rozbudzić w dzieciach zainteresowanie tą szczególną formą tańca, a także pokazać, że każdy może nauczyć się podstawowych figur jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

Lekcja składa się z:
- rozgrzewki,
- nauki kroków baletowych i kroków podstawowych tańców ludowych ( np. polka, krakowiak)
- zabawy tanecznej i układów choreograficznych.

Zajęciom towarzyszy w głównej mierze muzyka klasyczna ( m.in.:P. Czajkowski, J. Strauss, L. Delibes, E. Grieg, D. Szostakowicz, A. Chaczaturian, A. Adam, F. Chopin, M. Ravel), a także ludowa czy filmowa.
Duży nacisk kładziony jest na muzykalne poruszanie się. Uczymy, jak określać tempo i rytm, wprowadzamy podstawowe pojęcia muzyczne (takt, fraza, metrum), by móc profesjonalnie przekazywać kroki i choreografię. Każdy jest tu traktowany wyjątkowo i uważnie. Indywidualne podejście do każdego ucznia pozwala na bardzo efektywną naukę.


Cel:
- Nauka kroków i figur baletowych
- Poprawa koordynacji ruchowej, zwinności i gibkości ciała
- Nauka, a później wykorzystanie w praktyce podstawowych zagadnień muzycznych

Korzyści:
- Uwrażliwienie na muzykę i taniec
- Rozwijanie ekspresji ruchowej
- Kontakt z muzyką klasyczną, współczesną i filmową

Na zajęciach obowiązuje wygodny strój oraz obuwie do ćwiczeń.
 

Prowadzący

Natalia Żuchowska

Natalia Żuchowska

Tancerka, Instruktor

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.

Była tancerka baletu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. Brała udział w licznych spektaklach, koncertach i festiwalach, między innymi w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej: “Śpiąca Królewna”, “Dziadek do orzechów”, “Jezioro Łabędzie”, “Bajadera”, “Romeo i Julia”, “Spartakus”, “Szymanowski i Taniec”. Występowała również w wielu przedstawieniach operowych.

Współpracowała z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury (Festiwal Woodstock). Brała udział i współpracowała artystycznie w projekcie MaMa Perform (m.in. Teatr Nowy w Warszawie, Festiwal Malta w Poznaniu, Stary Browar w Poznaniu, AOIA Łódź, Teatr Miniatura w Gdańsku).

Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową przy spektaklach takich jak “Don Kichot”, “Orfeusz i Eurydyka”.

Prowadzi zajęcia z baletu w przedszkolach i szkółkach baletowych od 2009 r.

Zapisz się

Cena zajęć

60 zł / 45 min. - zajęcia cykliczne

Terminy zajęć

PIĄTEK
17:00 - 17:45, Grupa 3 - 5 lat - Grupa otwarta - ostatnie dwa wolne miejsca !
18:00 - 18:45, Grupa 6 - 7 lat Grupa otwarta 
 

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję