Tematyczna oferta kursów szydełkowania dla początkujących. UWAGA: Wszystkie kursy odbywaja sie w 2 ga Sobotę miesiąca.
Możesz zacząć kiedy chcesz, w dowolnej grupie! 
 • Wyposażenie mieszkania – szydełkowe art meble - temat składa się z IV spotkań.

Aby poznać podstawy wystarczą 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć.

Spotkanie I obejmuje naukę podstawowych ściegów wykorzystywanych do tworzenia akcesoriów stanowiących wyposażenie mieszkań oraz poznanie materiałów z jakich należy wykonywać produkty.
Spotkanie II bitwa na poduszki – wykonujemy różnego rodzaju poduszki ze schematów.
Spotkanie III  dywany, dywaniki, chodniki.
Spotkanie IV-VI zwieńczenie ciężkiej pracy – mój pierwszy PUF! lub inny indywidualny projekt
 

 • Sztuka użytkowa – szydełkowe deco house 

Aby poznać podstawy wystarczą 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć.

Spotkanie I to zajęcia, obejmujące naukę podstawowych ściegów, wykorzystywanych do tworzenia ozdób do domu
Spotkanie II – koszyczki na drobiazgi, organizery
Spotkanie III – lampiony, podstawki
 

 • Szydełkowe okna – firany, zazdrostki, ozdoby na okna, dream 

Aby poznać podstawy wystarczą 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć.

Spotkanie I to zajęcia, obejmujące naukę podstawowych ściegów, wykorzystywanych do tworzenia firanek, zazdrostek oraz poznanie materiałów z jakich należy wykonywać produkty jak i nauka czytania schematów.
Spotkanie II – pierwsza firanka koronkowa
Spotkanie III – dream catcher na okno 

Kolejne spotkania IV-VI to nauka ściegu filet do tworzenia zazdrostek i tworzenie indywidualnych projektów. Ścieg filet wykorzystywany tez jest do obrusów oraz odzieży!

 

 • Odzież na szydełku - bądź kreatorem mody

  Aby poznać podstawy wystarczą 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć.
   
 • Spotkanie I to zajęcia, obejmujące naukę pobierania pomiarów, aby wykonać sukienkę czy bluzkę oraz podstawowych ściegów w szydełkowaniu.
  Pozostałe 2 spotkania to kompleksowe wykonanie jednego do wyboru produktu odzieżowego: bluzki, topu, sukienki, spódnicy.
   
 • Szydełkowanie dla młodych mam 
  To kurs skierowany dla młodych mam, które chciały wykonać niesamowite ubranka i nie tylko dla swoich pociech. Aby poznać podstawy wystarczą 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć.

 

Spotkanie I to zapoznanie się z podstawowymi ściegami szydełkowymi.
Spotkanie II – kocyk i poduszka dziecięca
Spotkanie III – dywanik dla dziecka

Spotkanie IV - VI wyższa szkoła, czyli maskotki Amigurumi dla dzieci

 

 

DRUTY 

Dla początkujących - kurs skierowany dla osób które nigdy nie robiły na drutach lub znają podstawy. Aby je poznać lub rozwinąć, wystarcza tylko 3 zajęcia, jednakże zachęcamy by rozwijać swoje umiejętności korzystając z kolejnych zajęć.

Spotkanie I - oczka prawe, lewe i proste kombinacje we wzorach

Spotkanie II - pobieranie miary na odzież wykonaną na drutach

Spotkanie III - krok dalej, robimy warkocze.

Zachęcamy do kolejnych zajęć, aby uzupełnić umiejętność robienia na drutach, warto połączyć ją z szydełkiem. Tworzy stworzysz unikatowe rzeczy.

 

MEGA PROMOCJA!!!
Koszt 1 spotkania (3h) - 110 zł 
Koszt 3 spotkań - 300 zł (przy wpłacie jednorazowej za cały kurs)

*W celu rezerwacji miejsca na zajęciach, prosimy o wpłatę zadatku* w wysokości 30% wartości kursu.
W tytule wpłaty prosimy wpisać: imię, nazwisko oraz rodzaj kursu (np.: Jan Kowalski - majsterkowanie).
Nr konta: Santander 84 1090 1841 0000 0001 3324 1637

*UWAGA! W przypadku niezgłoszenia się na zajęcia zadatek nie jest zwracany!


Zajęcia indywidualne
Terminy oraz program ustalane indywidualnie

*Uczestnik zgłaszając się na warsztaty, automtycznie akceptuje Regulamin warsztatów.

zapisz się

Prowadzący

Dagmara Mandat

Z wykształcenia ekonomista - ekonomia menadżerska, praktyk zarządzanie, metodyk kształcenia e-learning. Kształcenie i dzielenie się wiedzą, to pasja, dlatego w różnych obszarach dźwiga kaganek oświaty.

Jest wykładowcą na Uczelni Łazarskiego na Łazarski Distance Learning na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, wdrożeniowiec i koordynator elearning w Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego, trener Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli,  wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, a obecnie jest Wicedyrektorem Regionalnego Ośrodka Edukacji w Warszawie oraz metodykiem kształcenia zdalnego w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jest założycielką Szydełkowego Raju. Szydełkuje wszędzie na przemian z drutami, z pod których wychodzą unikatowe rzeczy. Nie robi dwóch takich samych projektowych na drutach i szydełku. Tworzy indywidualne projekty na zamówienia i z przyjemnością dzieli sie wiedza i doświadczeniem z kursantkami.

Szydełkować zaczęłam, gdy miałam jakieś 10 lat. Moja mama była osobą, która potrafiła prawie wszystko, co mogły obejmować prace artystyczne: robiła na drutach, haftowała obrazy ściegiem krzyżykowym, realizowała się dekorując stół, potrawy, malowała witraże, robiła biżuterię ze sznurkówi wiele innych czasem dziwnych rzeczy, które można uznać rękodziełem. Robiła bardzo często coś z niczego. Ta jej wszechstronność denerwowała mnie tak bardzo, że na przekór jako 10-latka nauczyłam się sama z książek, tego czego moja mama nie potrafiła, czyli szydełkowania oraz haftu richelieu. Była dumna bo to był mój indywidualizm. Dziś gdy słyszę od najbliższych, że dar ten mam od mamy, mówię przewrotnie: nie, to Mama ma to po mnie :)

Szydełkować może każdy! Bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania i predyspozycje. Najważniejsze są tu chęci i wiara w siebie. Ja wierzę w każdego kursanta, jako dydaktyk wiem jak jest to ważne i te lata praktyki pokazują mi wcią, jak osoby, które na starcie chciały się poddać, dziś tworzą piękne szydełkowe rzeczy, które mogę nazwać dziełami. Każda nowa duszyczka, która pokochała szydełko i realizuje się z nim, jest moim sukcesem i powoduje, że uczę innych z jeszcze większą pasją.

Dlatego mogę mówić za Thomasem Edisonem "Nie przepracowałam ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko co robię to jest przyjemność."

Zapisz się

Chcesz zgłosić się na zajęcia?
Wypełnij formularz

Chcesz zadać pytanie?
Skontaktuj się pod numerem telefonu:
601 185 720 recepcja
605 765 290 manager
lub napisz do nasakademia.pasji@gmail.com

Aktualności
Grudniowe warsztaty
więcej...
Kucykowa Opowieść - edukacyjna gra fabularna
więcej...
Sklep z grami

Patroni medialni: Informator Stolicy
Partnerzy: Szkoła Szczęścia, Algorytmika, Funiversity


Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję [X]