Szydełkowanie i robienie na drutach dla nastolatek to kurs skierowany do dziewcząt, które zaczynają swoją zabawę z szydełkiem od podstaw, a chciałyby zrobić na nim coś nietuzinkowego :-)

Kurs składa się z 3 spotkań.

Spotkanie I to zapoznanie się z podstawowymi ściegami niezbędnymi do dalszych zajęć oraz nauka czytania schematów.

Spotkanie II to szydełkowanie torebki.

Spotkanie III to przygotowywanie własnej biżuterii.

Prawe oczko, lewe oczko, dżersej, ścieg angielski, ścieg francuski, ryż, oczko brzegowe, wzory norweskie, warkocze...
 

Nie! Nie musisz się tego bać! Choć te nazwy brzmią dla niektórych skomplikowanie. Moda na produkty do domu ze sznurka bawełnianego czy bobiny nie mija, zatem teraz dywany, poduszki, koszyki, torby, pufy możesz też robić na drutach.

Przyjdź na nasze zajęcia, a zobaczysz, że mając dwa druty i kłębek wełny, stworzysz dziewiarskie piękności.

Cykl pozwalający opanować umiejętność robienia na drutach i kreowania odzieży to 3 spotkania w soboty 12:30 – 15:30.

Możesz zacząć kiedy chcesz, w dowolnej grupie! 

Koszt 1 spotkania (3h) - 110 zł 
Koszt 3 spotkań - 300 zł (przy wpłacie jednorazowej za cały kurs)

*W celu rezerwacji miejsca na zajęciach, prosimy o wpłatę zadatku* w wysokości 30% wartości kursu.
W tytule wpłaty prosimy wpisać: imię, nazwisko oraz rodzaj kursu (np.: Jan Kowalski - majsterkowanie).
Nr konta: Santander 84 1090 1841 0000 0001 3324 1637

*UWAGA! W przypadku niezgłoszenia się na zajęcia zadatek nie jest zwracany!

*Uczestnik zgłaszając się na warsztaty, automtycznie akceptuje Regulamin warsztatów.

zapisz się

Prowadzący

Dagmara Mandat

Z wykształcenia ekonomista - ekonomia menadżerska, praktyk zarządzanie, metodyk kształcenia e-learning. Kształcenie i dzielenie się wiedzą, to pasja, dlatego w różnych obszarach dźwiga kaganek oświaty.

Jest wykładowcą na Uczelni Łazarskiego na Łazarski Distance Learning na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, wdrożeniowiec i koordynator elearning w Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego, trener Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli,  wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, a obecnie jest Wicedyrektorem Regionalnego Ośrodka Edukacji w Warszawie oraz metodykiem kształcenia zdalnego w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jest założycielką Szydełkowego Raju. Szydełkuje wszędzie na przemian z drutami, z pod których wychodzą unikatowe rzeczy. Nie robi dwóch takich samych projektowych na drutach i szydełku. Tworzy indywidualne projekty na zamówienia i z przyjemnością dzieli sie wiedza i doświadczeniem z kursantkami.

Szydełkować zaczęłam, gdy miałam jakieś 10 lat. Moja mama była osobą, która potrafiła prawie wszystko, co mogły obejmować prace artystyczne: robiła na drutach, haftowała obrazy ściegiem krzyżykowym, realizowała się dekorując stół, potrawy, malowała witraże, robiła biżuterię ze sznurkówi wiele innych czasem dziwnych rzeczy, które można uznać rękodziełem. Robiła bardzo często coś z niczego. Ta jej wszechstronność denerwowała mnie tak bardzo, że na przekór jako 10-latka nauczyłam się sama z książek, tego czego moja mama nie potrafiła, czyli szydełkowania oraz haftu richelieu. Była dumna bo to był mój indywidualizm. Dziś gdy słyszę od najbliższych, że dar ten mam od mamy, mówię przewrotnie: nie, to Mama ma to po mnie :)

Szydełkować może każdy! Bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania i predyspozycje. Najważniejsze są tu chęci i wiara w siebie. Ja wierzę w każdego kursanta, jako dydaktyk wiem jak jest to ważne i te lata praktyki pokazują mi wcią, jak osoby, które na starcie chciały się poddać, dziś tworzą piękne szydełkowe rzeczy, które mogę nazwać dziełami. Każda nowa duszyczka, która pokochała szydełko i realizuje się z nim, jest moim sukcesem i powoduje, że uczę innych z jeszcze większą pasją.

Dlatego mogę mówić za Thomasem Edisonem "Nie przepracowałam ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko co robię to jest przyjemność."

Zapisz się

Chcesz zgłosić się na zajęcia?
Wypełnij formularz

Chcesz zadać pytanie?
Skontaktuj się pod numerem telefonu:
601 185 720 recepcja
605 765 290 manager
lub napisz do nasakademia.pasji@gmail.com

Aktualności
Grudniowe warsztaty
więcej...
Kucykowa Opowieść - edukacyjna gra fabularna
więcej...
Sklep z grami

Patroni medialni: Informator Stolicy
Partnerzy: Szkoła Szczęścia, Algorytmika, Funiversity


Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję [X]