W Akademia Pasji prowadzimy zajęcia szycia dla dzieci w różnych grupach wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania (Szycie dla najmłodszych, Szycie dla dzieci - grupa I stopnia i II stopnia, Nastolatka szyje sama).
Dzieci w grupie najmłodszej szyją na maszynach firmy Janome SEW MINI ze specjalnie zaprojektowaną stopką zabezpieczającą palce.
Uczestnicy grupy I stopnia i II stopnia korzystają z maszyn Janome Juno E1015. 

Kursy szycia dla dzieci bawiąc - uczą.  Uczą kreatywności, wiary w swoje możliwości, wyrabiają zdolności manualne.
W czasie kursu dzieci poznają rodzaje ściegów, rodzaje tkanin, nauczą się fastrygować, szyć ręcznie, przyszywać guziki, uszyją przytulanki, piórnik z prawdziwym suwakiem, torebkę jeansową, spódnicę, legginsy oraz wiele innych części garderoby. Będziemy również szyć ozdoby świąteczne oraz prezenty na różne okazje.
Uczestnicy zabierają ze sobą wszystko, co zostanie przez nich wytworzone w ramach zajęć.

W CZASIE KAŻDEGO KURSU ZAPEWNIAMY:

 • Tkaniny i filc do szycia
 • Wszystkie niezbędne akcesoria i dodatki krawieckie
 • Odpowiednio wyposażone sale w stanowiska maszynowe i stoły krojcze o regulowanej za pomocą pilota wysokości
 • Małe kameralne grupy
 • Napoje i słodycze
   

Szycie dla najmłodszych Grupa 6 - 8 lat

 • ŚRODA 17:00 - 19:00  - BRAK MIEJSC!
 • SOBOTA 9:00 - 11:00  OSTATNIE MIEJSCA!

Szycie dla początkujących - Grupa 6 - 8 lat

 • SOBOTA 13:30 - 15:30 - Zbieramy zapisy!

To najbardziej kreatywna z wszystkich grup. Dzieci w tym wieku mają dużo pomysłów które chciałyby realizować. My dajemy im możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych i wiary że mogą urzeczywistnić swoje wyobrażenia. 

Dzieci chętnie tworzą ozdoby z filcu, świetnie dają sobie radę z szyciem ręcznym, a po wprowadzeniu także z szyciem na maszynie. 

Chcą szyć wszystko!! Dla siebie, dla rodzeństwa, dla piesków i kotków… również prezenty dla rodziców. 

 

Kurs szycia dla dzieci I stopnia Grupa 9 - 11 lat

 • CZWARTEK 17:00 - 19:00 - OSTATNIE MIEJSCE!

Grupa, która wszystkich zaskakuje swoimi pomysłami i zaangażowaniem. Dzieci które umieją rozróżnić tkaninę od dzianiny, które same tworzą formy, mają własny styl, który umieją przedstawić w swoich projektach. To grupa, która chętnie tworzy ubrania, dodatki jak i wszelkie szkolne akcesoria. Dzieci używają różnych poznanych wcześniej technik szycia, pracują chętnie na overloku i maszynie wieloczynnościowej. Doceniają umiejętności szycia ręcznego. Ich pracę mogłyby zagościć na najlepszych kiermaszach DYI i Hand made. 
 

Kurs szycia dla dzieci II stopnia Grupa 9 - 11 lat (kontynuacja nauki)

 • SOBOTA 11:15 - 13:15 - Ostatnie wolne miejsca

To grupa kontynuująca naukę. Dzieci które podstawy szycia mają już za sobą, wiedzą, że warto dalej kształtować swoje umiejętności. Szyjemy wszelkie "przydasie". Do szkoły worko-plecaki, woreczki na drugie śniadanie, plecaki na wycieczki szkolne, czapki, kominy, bluzki itp. W tej grupie padają pierwsze zlecenia szycia składane przez koleżanki z klasy które nie uczęszczają na zajęcia :) Każda chce mieć coś ręcznie wykonanego. Niepowtarzalną rzecz wykonaną ręcznie. 

Tu powstają pierwsze pomysły na własne logo i chęć tworzenia swojej marki.

 

Młoda Projektantka!  Grupa od 12 - 17 lat 

 • PIĄTEK 17:00 - 19:00 - Zbieramy zapisy
 • SOBOTA 13:30 - 15:30 - Zbieramy zapisy

Najnowsza z naszych grup, na którą zapraszamy dzieci od 12 roku życia. Są to nastolatki, które chcą samodzielnie projektować swoje ubrania i akcesoria, od początku do końca. Od tworzenia konstrukcji przez krojenie materiałów, aż do finalnego szycia według projektu. Nauczymy się robić formy odzieżowe na własne wymiary. Modelować szablony, tworząc indywidualną kolekcję ubrań, dodatków czy toreb. Kurs rozpoczynamy projektem spódnicy. 

Zapraszamy wszystkie nastolatki, które chciałyby wyrazić swój styl poprzez tworzenie własnej odzieży! 


Koszt zajęć:
80 zł / 120 min (jednorazowo)
Zajęcia cykliczne przy umowie semestralnej - 70 zł / 120 min.

 

*W celu rezerwacji miejsca na zajęciach, prosimy o wpłatę zadatku* w wysokości 30% wartości kursu.
W tytule wpłaty prosimy wpisać: imię, nazwisko oraz rodzaj kursu (np.: Jan Kowalski - majsterkowanie).
Nr konta: Santaner 84 1090 1841 0000 0001 3324 1637

*UWAGA! W przypadku niezgłoszenia się na zajęcia zadatek nie jest zwracany!

Nasza pracownia Szycie dla dzieci I stopnia - Grupa 9 - 11 lat Nauka szycia - prezentacja Kosmetyczki uszyte przez nasze małe kursantki - Grupa 9 - 11 lat Nastolatki szyją same bluzy! Nastolatka szyje sama - nauka zdejmowania miary Nastolatka szyje sama Szycie dla dzieci I stopnia - Grupa 9 - 11 - Szyjemy akcesoria kucharskie Prezentujemy uszyte czapki kucharskie - Szycie dla dzieci I stopnia - Grupa 9 - 11 lat Szycie dla najmłosdzych Szycie dla najmłodszych - Grupa 6 - 8 lat - Gabrysia prezentuje uszyte przez siebie misia i poduszkę Szycie dla najmłodszych Grupa 6 - 8 lat Szycie dla najmłodszych - Grupa 6 - 8 lat - króliczki Szycie dla dzieci - Grupa 9 - 11 lat - Plecaki własnego pomysłu
zapisz się

Prowadzący

Iwona Skibińska

Projektantka mody, scenograf, krawcowa.
W 2010 roku uzyskała dyplom Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na Wydziale Wzornictwa w specjalności Projektowanie Ubioru.
Absolwentka Podyplomowej Szkoły Pedagogicznej.

Jej ogromna pasja oraz wykształcenie artystyczne powoduje chęć tworzenia rzeczy niebanalnych, wyróżniających się, choć często prostych w formie.
Styl projektantki najlepiej wyraża nazwa autorskiego projektu My freedom, którego realizację rozpoczęła w 2012 roku, projektując i szyjąc odzież „oversize”.

Wcześniej, od 2005 do 2011 roku prowadziła własną Pracownię Krawiectwa Miarowego Studio Issaria, projektując i szyjąc suknie ślubne, stroje do reklam telewizyjnych oraz stroje sceniczne dla znanych postaci ze świata artystycznego (śpiewaków, aktorów, tancerzy). Od 2012 roku pracowała w Atcon Studio realizując indywidualne projekty.

Obecnie prowadzi własne studio projektowe Pracownia MF, w której realizuje ideę My freedom, my fashion (siedziba II piętro Akademii Pasji).

Z ogromną pasją prowadzi warsztaty szycia dla osób dorosłych i dzieci.

Zapisz się

Chcesz zgłosić się na zajęcia?
Wypełnij formularz

Chcesz zadać pytanie?
Skontaktuj się pod numerem telefonu:
601 185 720 recepcja
605 765 290 manager
lub napisz do nasakademia.pasji@gmail.com

Aktualności
Grudniowe warsztaty
więcej...
Kucykowa Opowieść - edukacyjna gra fabularna
więcej...
Sklep z grami

Patroni medialni: Informator Stolicy
Partnerzy: Szkoła Szczęścia, Algorytmika, Funiversity


Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję [X]