Stwórz z nami niezapomniany mikro ogród w wybranym szklanym słoju! 

Warsztaty mają na celu kreatywne spędzenie czasu, nauczenie się jak pielęgnować i dbać o rośliny w domu oraz zarażenie miłością do roślin. Podczas spotkania każdy z uczestników samodzielnie według własnego pomysłu zaaranżuje ogród w szkle, a następnie zabierze go do domu, pracy lub obdaruje nim kogoś bliskiego. Mikroogrody są niezwykle piękną dekoracją oraz ciekawym obiektem do obserwacji. Podczas warsztatów krok po kroku zostaną omówione zasady tworzenia ekosystemów w szkle. Spotkanie trwa zazwyczaj ok. 1,5 godziny, ale pracujemy bez pośpiechu, każdy we własnym tempie. Dzielimy się pomysłami i wzajemnie pomagamy.

Propozycje mikroogrodów:
1. Mikroogród leśny (przykładowa roślinność: paprocie, bluszcze, fittonie, skrzydłokwiaty). Zazwyczaj znajduję się w nich jedna większa główna roślina oraz mniejsza jako uzupełnienie. Dodatki to gałązki, szyszki, kora, większe kamienie i drobne kamyczki. Słoje są gładkie – bez ozdób, ale mogą być udekorowane sznurkiem lnianym, zawieszką, itp.
2. Mikroogród pustynny/skalny (z roślinami sucholubnymi jak aloes, grubosze, eszeweria, opuncje, kalanchoe). Roślinność w tym przypadku umieszczana jest w mniejszych słojach, bardziej otwartych. Aranżacja z sukulentami zawiera ok. 3 roślin oraz kruszywa ozdobne.

Koszt: Koszt zajęć waha się od 145 do 190 zł, w zależności od wybranego słoja. 
 

 

 

 

zapisz się

Prowadzący

Magdalena Możdżeń

Magdalena Możdżeń – magister inżynier architekt krajobrazu. Miłośniczka roślin, właścicielka pracowni MM.Krajobrazy. Na co dzień zajmuję się ogrodami – od tworzenia projektu, przez budowę ogrodu, aż po pielęgnację zieleni. Uwielbiam rośliny i uważam, że nigdy nie jest za dużo zieleni wokół nas. Im więcej roślin jest w naszym otoczeniu, tym lepiej nam się żyje, mieszka, pracuje i spędza wolny czas. Pomysł na mikroogrody w szkle narodził się z tęsknoty za bliskością natury, zwłaszcza zimą…

Zapisz się

Chcesz zgłosić się na zajęcia?
Wypełnij formularz

Chcesz zadać pytanie?
Skontaktuj się pod numerem telefonu:
601 185 720 recepcja
605 765 290 manager
lub napisz do nasakademia.pasji@gmail.com

Aktualności
Wydarzenia końca roku szkolnego 2018/2019 w Akademii Pasji!
17-06-2019

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z twórczością artystyczną uczestników zajęć Akademii Pasji!

Czekają na Państwa trzy dni występów pokazujących pracę całorocznej pracy naszych podopiecznych. 

W programie koncerty muzyczne, balet, wystawy prac uczesrtników zajęć malarstwa oraz szycia.

więcej...
LETNIA AKADEMIA PASJI

Zapraszamy dzieci w wieku 5-13 lat na najfajniejsze letnie zajęcia w Warszawie.

więcej...
Sklep z grami

Patroni medialni: Informator Stolicy
Partnerzy: Szkoła Szczęścia, Algorytmika, Funiversity


Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję [X]