Taniec klasyczny – balet jest jedną z najstarszych technik tanecznych opracowanych i opisanych bardzo szczegółowo. Jego prawidłowe wykonanie to efekt wielu lat ciężkiej pracy nad własnym ciałem i umysłem.

Zajęcia baletowe dla dzieci nie są żmudną, nudną nauką kroków i póz. Kilkuletnie dzieci mogą podczas zajęć poczuć radość tańca i nauczyć się jak „ubrać” w kroki i figury własne emocje i temperament.

Lekcja składa się z:
- rozgrzewki,
- ćwiczeń na środku,
- nauki kroków baletowych i kroków podstawowych tańców ludowych ( np. polka, krakowiak)
- zabawy tanecznej i układów choreograficznych.
Zajęciom towarzyszy w głównej mierze muzyka klasyczna ( m.in.:P. Czajkowski, J. Strauss, L. Delibes, E. Grieg, D. Szostakowicz, A. Chaczaturian, A. Adam, F. Chopin, M. Ravel), a także ludowa czy filmowa.

Duży nacisk kładziony jest na muzykalne poruszanie się. Uczymy jak rozliczać muzykę, jak określać jej tempo i rytm, wprowadzamy podstawowe pojęcia muzyczne (takt, fraza, metrum), by móc profesjonalnie przekazywać kroki i choreografie.

Każdy jest tu traktowany wyjątkowo i uważnie. Indywidualne podejście do każdego ucznia pozwala na bardzo efektywną naukę.

SZKOŁA TAŃCA BALETKA

Szkoła Tańca „Baletka” to miejsce wyjątkowe, tworzone ze szczerej pasji i miłości do tańca. Zamiarem naszej pracy, poza oczywistą zdolnością pięknego poruszania się, jest przekazanie zamiłowania do tego co robimy, do czego zmierzamy. Nikt nie musi stać się profesjonalnym tancerzem ale ważne by w tym co robimy towarzyszyła nam pasja. Poprzez ciekawy zestaw zajęć i świetnych instruktorów dajemy możliwość nauki na najwyższym poziomie bez względu na poziom zaawansowania.

 

 

 


AKADEMIA TAŃCA ARABESK

Balet jest podstawą dla wszystkich innych stylów tańca.
W Akademii baletowej Arabesk uczymy poprzez zabawę.
•    poprzez czytanie bajek baletowych wprowadzamy w świat baletu
•    trenujemy koncentrację i siłę fizyczną poprzez ćwiczenia w ramach zabawach
•    ćwiczenia przy muzyce przygotowanej specjalnie dla naszych baletnic pomagają  nabrać siły i  wytrwałości, a ciału dodają zwinności i lekkości
•    ćwiczenia baletowe pozwalają osiągnąć lepszą kondycję, grację w ruchach i wyprostowaną sylwetkę

Lekcja w naszej Akademii składa się z rozgrzewki, ćwiczeń na środku sali (na kolejnym etapie ćwiczeń przy drążku), nauki kroków i pozycji baletowych,skoków i podskoków, rozciągania, nauki układów choreograficznych …. i to wszystko poprzez zabawę.

Chcemy aby nasze małe baletnice wszystkie czuły się magicznie i wyjątkowo na naszych zajęciach, dlatego na czas zajęć i występów udostępniamy dzieciom nasze firmowe spódniczki Tutu.


Koszt zajęć:

4 zajęcia po 30 min.: 120 zł / miesiąc (umowa semestralna)
4 zajęcia po 45 min.: 160 zł / miesiąc 
(umowa semestralna)

40 zł / 30 minut (jednorazowo)
50 zł / 45 minut (jednorazowo)
 

*W celu rezerwacji miejsca na zajęciach, prosimy o wpłatę zadatku* w wysokości 30% wartości kursu.
W tytule wpłaty prosimy wpisać: imię, nazwisko oraz rodzaj kursu (np.: Jan Kowalski - majsterkowanie).
Nr konta: Santander 84 1090 1841 0000 0001 3324 1637

*UWAGA! W przypadku niezgłoszenia się na zajęcia zadatek nie jest zwracany!

 

zapisz się

Prowadzący

Szkoła Tańca Baletka

Szkoła Tańca „Baletka” powstała ze szczerej pasji i miłości do tańca. Zamiarem naszej pracy, poza oczywistą zdolnością pięknego poruszania się, jest przekazanie zamiłowania do tego co robimy, do czego zmierzamy.

Akademia Baletowa Arabesk

Akademię prowadzi Beata Ładna

Założycielka i trenerka Akademii baletowej Arabesk. Wieloletnia tancerka klubów tańca dla dzieci oraz Klubu Tańca Towarzyskiego z klasą taneczną. Uczestniczka wielu turniejów tańca w kraju i za granicą. Studentka Mazowieckiej Akademii Tańca na wydziale Taniec jazzowy. Uczestniczka wielu warsztatów tańca prowadzonych przez solistki i baletnice Polskiego Baletu Narodowego na poziomie MasterClass. Posiada stopień Instruktora Rekreacji Ruchowej wydany przez Polską Akademię Kultury i Sportu ze specjalizacją taniec oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu wydane na podstawie rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych. Ukończyła również kurs Train The Trainer-trening kompetencji Trenerskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz liczne kursy z negocjacji handlowych i obsługi klienta. Absolwentka WSHiP im.Ryszarda Łazarskiego w Warszawie na kierunku handel zagraniczny oraz studiów MBA w WSHiFM na kierunku marketing międzynarodowy. Pasjonatka baletu i gry na pianinie oraz żeglarstwa. Posiada patent sternika motorowodnego.

Uważa, że każdy może znaleźć swoją drogę w życiu, wystarczy cofnąć się do czasów dzieciństwa ...

Zapisz się

Chcesz zgłosić się na zajęcia?
Wypełnij formularz

Chcesz zadać pytanie?
Skontaktuj się pod numerem telefonu:
601 185 720 recepcja
605 765 290 manager
lub napisz do nasakademia.pasji@gmail.com

Aktualności
Grudniowe warsztaty
więcej...
Kucykowa Opowieść - edukacyjna gra fabularna
więcej...
Sklep z grami

Patroni medialni: Informator Stolicy
Partnerzy: Szkoła Szczęścia, Algorytmika, Funiversity


Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję [X]