Balet

Balet

Opis zajęć

Taniec wyzwala radość, pozwala wyrażać emocje i temperament. Ćwiczenia baletowe kształtują poczucie rytmu, wspierają prawidłową postawę i grację w ruchach.

Taniec klasyczny – balet jest jedną z najstarszych technik tanecznych opracowanych i opisanych bardzo szczegółowo. Wspomaga pracę nie tylko ciała, ale też umysłu. Piękne figury baletowe są wynikiem systematycznych i sumiennych ćwiczeń. Podcas zajęć baletu dla dzieci, chcemy rozbudzić w dzieciach zainteresowanie tą szczególną formą tańca, a także pokazać, że każdy może nauczyć się podstawowych figur jednocześnie super się przy tym bawiąc.

Lekcja składa się z:
- rozgrzewki,
- ćwiczeń na środku,
- nauki kroków baletowych i kroków podstawowych tańców ludowych ( np. polka, krakowiak)
- zabawy tanecznej i układów choreograficznych.
Zajęciom towarzyszy w głównej mierze muzyka klasyczna ( m.in.:P. Czajkowski, J. Strauss, L. Delibes, E. Grieg, D. Szostakowicz, A. Chaczaturian, A. Adam, F. Chopin, M. Ravel), a także ludowa czy filmowa.
Duży nacisk kładziony jest na muzykalne poruszanie się. Uczymy jak rozliczać muzykę, jak określać jej tempo i rytm, wprowadzamy podstawowe pojęcia muzyczne (takt, fraza, metrum), by móc profesjonalnie przekazywać kroki i choreografie. Każdy jest tu traktowany wyjątkowo i uważnie. Indywidualne podejście do każdego ucznia pozwala na bardzo efektywną naukę.

SZKOŁA TAŃCA BALETKA
Szkoła Tańca „Baletka” to miejsce wyjątkowe, tworzone ze szczerej pasji i miłości do tańca. Zamiarem naszej pracy, poza oczywistą zdolnością pięknego poruszania się, jest przekazanie zamiłowania do tego co robimy, do czego zmierzamy. Nikt nie musi stać się profesjonalnym tancerzem, ale ważne by w tym co robimy towarzyszyła nam pasja. Poprzez ciekawy zestaw zajęć i świetnych instruktorów dajemy możliwość nauki na najwyższym poziomie bez względu na poziom zaawansowania.

Cel:
- Nauka kroków i figur baletowych
- Poprawa koordynacji ruchowej, zwinności i gibkości ciała
- Nauka, a później wykorzystanie w praktyce podstawowych zagadnień muzycznych

Korzyści:
- Uwrażliwienie na muzykę i taniec
- Rozwijanie ekspresji ruchowej i w
- Kontakt z muzyką klasyczną, współczesną i filmową

Na zajęciach obowiązuje wygodny strój oraz obuwie do ćwiczeń.

Prowadzący

Akademia Baletowa Arabesk

Akademia Baletowa Arabesk

Akademię prowadzi Beata Ładna

Założycielka i trenerka Akademii baletowej Arabesk. Wieloletnia tancerka klubów tańca dla dzieci oraz Klubu Tańca Towarzyskiego z klasą taneczną. Uczestniczka wielu turniejów tańca w kraju i za granicą. Studentka Mazowieckiej Akademii Tańca na wydziale Taniec jazzowy. Uczestniczka wielu warsztatów tańca prowadzonych przez solistki i baletnice Polskiego Baletu Narodowego na poziomie MasterClass. Posiada stopień Instruktora Rekreacji Ruchowej wydany przez Polską Akademię Kultury i Sportu ze specjalizacją taniec oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu wydane na podstawie rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych. Ukończyła również kurs Train The Trainer-trening kompetencji Trenerskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz liczne kursy z negocjacji handlowych i obsługi klienta. Absolwentka WSHiP im.Ryszarda Łazarskiego w Warszawie na kierunku handel zagraniczny oraz studiów MBA w WSHiFM na kierunku marketing międzynarodowy. Pasjonatka baletu i gry na pianinie oraz żeglarstwa. Posiada patent sternika motorowodnego.

Uważa, że każdy może znaleźć swoją drogę w życiu, wystarczy cofnąć się do czasów dzieciństwa ...

Szkoła Tańca Baletka

Szkoła Tańca Baletka

Szkoła Tańca „Baletka” powstała ze szczerej pasji i miłości do tańca. Zamiarem naszej pracy, poza oczywistą zdolnością pięknego poruszania się, jest przekazanie zamiłowania do tego co robimy, do czego zmierzamy.

Zapisz się

Cena zajęć

Koszt zajęć:
50 zł - jednorazowo
35 zł - umowa semestralna

Terminy zajęć

ŚRODA - SZKOŁA TAŃCA BALETKA
17:40 - 18:25, Grupa 6 - 7 lat - Zbieramy zapisy
18:30 - 19:15, Grupa 3 - 5 lat - Grupa aktywna

Strona Akademii Pasji wykorzystuje cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie lub uzyskiwanie do nich dostępu, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Akceptuję